Haberler

Azure Güvenlik Merkezine Tek Tıklama ile Düzeltme Özelliği Eklendi – Azure Security Center single click remediation

Azure Security Center bildiğiniz gibi gerek bulut gerekse yerleşik sistemleriniz için merkezi bir güvenlik paneli sunan ve bu panel sayesinde tüm ortamınızı güvenlik perspektifinden kuş bakışı olarak görmenizi sağlar. Özellikle secure score özelliği sayesinde mevcut yapınız hakkında özet bir bilgi ekranı sayesinde güvenlik anlamında endüstri standartlarına göre ne kadar iyi veya kötü olduğunuzu görebilirsiniz.

Daha pek çok özellik barındıran security center için 20 Ağustos itibari “single click remediation” özelliği eklendi.

Tahmin edebileceğiniz gibi artık raporlama yanında tek tıklama ile önerilen iyileştirmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Buradaki en büyük sorun secure score veya önerileri görmemize rağmen özellikle yapılandırma sıralamasında pek çok güvenlik yöneticisi hata yapabilmekteydi. bu yeni özellik sayesinde birden çok kaynak için bunu tek bir tıklama ile yapabileceğiz.

Daha fazla bilgi için

https://azure.microsoft.com/en-us/blog/azure-security-center-single-click-remediation-and-azure-firewall-jit-support/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu