Haberler

AWS, Kod Yazmadan Uygulama Oluşturma Servisi Olan Amazon Honeycomb’u Piyasaya Sürdü

Müşteriler bu hizmeti, basit bir görev izleme uygulaması veya daha karmaşık bir proje yönetimi uygulaması gibi AWS tarafından oluşturulmuş bir veritabanından yararlanan uygulamalar oluşturmak için kullanabilecek.

Amazon Web Services Çarşamba günü, şirketlerin herhangi bir programlama yapmadan mobil ve web uygulamaları geliştirmelerini sağlayan tamamen yönetilen bir hizmet olan Amazon Honeycode’u piyasaya sürdü.

Müşteriler, hizmeti birden fazla iş akışını yönetmek için basit bir görev izleme uygulaması veya daha karmaşık bir proje yönetimi uygulaması gibi AWS tarafından oluşturulmuş bir veritabanından yararlanan uygulamalar oluşturmak için kullanabilecek

AWS başkan yardımcısı Larry Augustin, bu çalışmanın hayata geçmesi ile alakalı: “Müşteriler bize, özel uygulamalara duyulan ihtiyacın geliştiricilerin bunları yaratma kapasitesini çok aştığını söyledi.” açıklaması ile, bu servise duyulan ihtiyacın altını çizdi.

Larry Augustin

Az sayıda kodlama gerektiren hatta bazen kodlama gerektirmeyen araçlar, son yıllarda popülerlik kazanmakta ve kodlama deneyimi çok az olan veya hiç olmayan kişilerin ihtiyaç duydukları uygulamaları oluşturabilmelerini sağlamaktadır. Salesforce gibi diğer büyük bulut şirketleri düşük kodlamalı uygulama geliştirme servislerini müşterilerine halihazırda sunmakta. COVID-19 salgından herkes gibi etkilenmiş olan BT ekiplerinin çalışma düzenlerinin değişmiş olduğu bu günlerde, düşük kodlama ile hızlı bir şekilde hazırlanabilen araçlar özellikle yararlı olabilir.

Amazon Honeycode, kullanıcılara uygulama oluşturmak için tanıdık bir elektronik tablo arayüzü sunuyor. Kullanıcılar zaman aşımı raporlaması veya envanter yönetimi gibi işlevler için önceden oluşturulmuş şablonlar arasından seçim yapabiliyor. Alternatif olarak, verileri boş bir çalışma kitabına alabilir, veri modelini tanımlamak için arabirimi kullanabilir ve ardından listeler, düğmeler ve giriş alanları gibi nesnelerle uygulama ekranları tasarlayabilirler. Ayrıca bildirimlere, hatırlatıcılara, onaylara veya koşullara bağlı diğer işlemlere otomasyon ekleyebilirler.

Servisin perde arkasında, hizmet veritabanı, iş mantığı ve kullanıcı arabirimi olmak üzere üç ortak işlevsellik katmanı oluşturma ve bağlama işlemi otomatikleştirilmekte. Temel veri değişiklikleri olarak, Honeycode tarafından oluşturulan bir uygulama, görünümleri ve gösterge tablolarını gerçek zamanlı olarak güncellenebilecek.

Uygulama oluşturulduktan sonra, müşteriler ekip üyeleriyle paylaşmak için bir düğmeye tıklamaları yeterli. AWS ilk etapta kullanıcıların, uygulamaları en fazla 20 kullanıcıyla ücretsiz olarak paylaşmasına izin verecek. Amazon, kullanıcıların hizmeti nasıl dağıtabileceğine dair çeşitli örnekler veriyor. Müşteriler, örneğin, müşteri ilişkileri yönetimi, yapılacaklar listeleri, envanter izleme veya etkinlik planlaması için uygulamalar oluşturabilir.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.