Anasayfa » Avrupa’nın İlk Tesla Fabrikası Almanya’ya Kurulacak

Makaleyi Paylaş

Haberler

Avrupa’nın İlk Tesla Fabrikası Almanya’ya Kurulacak

Elon Musk, Avrupa’nın İlk Tesla fabrikasının brexit nedeniyle ingiltere yerine Almanya’ya kurulacağını söyledi.

Elon Musk daha İngiltere’de kurmayı planladıkları akü fabrikasını bretix yüzünden çok riskli olabileceğinden dolayı Almanya’ya kurmaya karar verdiklerini açıkladı.

Tesla’nın patronu ve milyarder Elon Musk , Berlin’de kurulacak akü tesisinin ve bunun yanında Almanya’da araştırma ve geliştirme üssünün inşa edildiğini açıkladı.

Musk ayrıca dünyanın en iyi arabalarından bazıları Almanya’da üretiliyor. Herkes kesinlikle Alman mühendisliğinin üstün olduğunu biliyor. Bu yüzden Almanya’yı tercih ettiklerini ve burada bir mühendislik üssü kuracaklarını açıkladı.

Önemli Not :

Şu anda, tüm Tesla araçları California, Fremont’taki bir tesiste, Reno, Nevada yakınlarındaki Gigafactory ( Tesla araçlarının üretildiği fabrikarların ismi ) tarafından sağlanan bataryalarla üretiliyor. Ancak Musk gelecekteki Tesla fabrikalarını yaymamak istiyor.

Pillerin yanı sıra, Tesla Berlin’de Model 3 ve Model Y araçlarını yapacak ve Musk 2021’de üretime başlayacağını açıkladı.
Musk, batarya tesisinin kesin yeri hakkında bilgi vermeyi reddetti, ancak kentin güneyinde bulunan yeni Berlin Brandenburg Havaalanı’na yakın olacağını söyledi.

Kaynak

Link


Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>