Haberler

Application Insights Connector 30 Haziran 2019′ da Artık Kullanılmayacak

Pek çok müşterimde aktif olarak kullandığım ve gerçekten çok beğendiğim bir ürün olan Azure Application Insights ürününün mevcut on-prem sistemlerden bilgi toplaması için kullandığımız AP Connector aracı 30 Hazirandan sonra artık kullanılmayacak. IIS üzerine yüklenen bir eklenti olan bu connector sayesinde IIS üzerinde olan bitenleri Azure platformuna aktarıp daha sonra uygulamanız için yoğunluk, session, gecikmeler, sanal harita ve benzeri bilgileri almanızı sağlayan bu connector yerine artık Azure Monitor kullanılacak.

Daha fazla bilgi için;

https://azure.microsoft.com/en-us/updates/application-insights-connector-will-retire-on-june-30-2019/

https://docs.microsoft.com/en-us/azure/azure-monitor/platform/oms-portal-transition#application-insights-connector-and-solution

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.