Haberler

Apple’ın USB-C Kullanan iPhone’lar Üzerinde Çalıştığı İddia Ediliyor

Bloomberg’in yeni bir haberine göre Apple, Lightning girişi yerine USB-C kullanan iPhone’lar üzerinde çalışıyor. Habere göre bu yeni iPhone’ları bu yılın ürün yelpazesi arasında görmeyi beklememeliyiz. Değişikliğin 2023’den önce gelmesi beklenmiyor. Haber güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun bu haftaki tweet’i ile devam ediyor. Tweet’e göre Apple USB-C’ye 2023’ün ikinci yarısında geçecek. Geçiş o yılın iPhone dizilimi için gerçekleşecek.

Sözkonusu değişikliğin büyük bir adım olması bekleniyor. Yine de bu olay tam olarak bir sürpriz değil. Apple, iPad Pro, iPad Air ve iPad Mini gibi cihazlarını çoktan USB-C’ye geçirmişti.

Avrupa Birliğinin eylül ayındaki bir teklifi de, akıllı telefonlar dahil bir çok cihazın, USB-C’yi desteklemesi üzerineydi. Bloomberg haberine göre, bu yeni mevzuat Apple’ın değişikliğe gitmesindeki anahtar sebep. USB-C’ye geçişin aynı zamanda teknik olarak da faydaları olacak. Çünkü bu teknoloji Lightning’den daha hızlı veri aktarımı sağlıyor.

Dedikodular aynı zamanda Apple’ın giriş içermeyen iPhone’lar da ürettiği üzerine. Apple’ın şarj girişi olmayan cihazlar üzerinde yıllardır çalıştığı iddia ediliyor. Ama bu haber girişsiz iPhone’ların yakın zamanda geleceğine dair herhangi bir bilgi içermemekte.

Apple konu hakkında henüz bir açıklama ya da yorum yapmış durumda değil. Firma Lightning portu ilk olarak 2012 yılında iPhone 5 ile piyasaya sunmuştu.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.