Haberler

Apple’ın Karma Gerçeklik Gözlüğü, Bir iPhone’dan Daha Hafif Olacak

Ming-Chi Kuo, gözlüğün 150 gramdan daha hafif olacağını söylüyor

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun 9to5Mac tarafından yayınlanan yeni bir araştırma raporuna göre, Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan karma gerçeklik başlığının 150 gramdan daha hafif olabileceği belirtildi. Bu sayede piyasadaki diğer birçok gözlükten çok daha hafif bir şekilde piyasaya çıkmış olacak. Bu daha düşük ağırlık, Apple’ın gözlüğünün uzun süre takılmasının daha rahat olmasını sağlayabilir.

150 gramlık bir ağırlık, Apple’ın gözlüğünün Oculus Quest 2 (503 gram), Microsoft’un HoloLens 2 (645 gram) ve Valve Index (809 gram) ‘den daha hafif olması demek. Telefonunuzu tutmak için tasarlanmış 220 gram ağırlığındaki kumaş kaplı VR gözlüğü olan Google’ın Daydream View ürününden bile daha hafif olabilir. Standart iPhone 12’nin 164 gram ağırlığında olduğu göz önüne alındığında, gözlük bir iPhone’dan göre bile daha hafif olacak gibi görünüyor.

Gözlüğün ortaya çıkan detayları kulağa her ne kadar çekici gelse de, cihazı deneyebilmemiz için biraz zaman geçebilir. Bloomberg Ocak ayında, hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip olabilecek cihazın en erken 2022’ye kadar piyasaya sürülmeyeceğini bildirmişti. Son bilgilerde ayrıca, öndeki örgü kumaş ve arkadaki Apple Watch tarzı bantlar dahil olmak üzere gözlüğün nasıl görünebileceğine dair bir çizim de içeriyordu. Bu çizimde kullanıldığı görülen malzemeler de ürünün hafifliğinin bir işareti olabilir.

Apple'ın yeni gözlüğü Apple'ın

Yeni cihaz 3.000 dolarlık fiyat etiketine sahip olabilir

The Information’a göre, kod adı “N301” olan gözlük, hem el hareketlerinizi takip etmek hem de gözlüğün içinde görüntülenebilen görüntüleri yakalamak için 8K ekrana, göz izleme teknolojisine ve bir düzineden fazla kameraya sahip olabilir. Ve yeni araştırma notunda Kuo, cihazın plastik lenslere, ultra kısa odak uzunluğuna ve Micro-OLED ekranlara sahip olacağını bildirdi.

Ancak gözlük, hiç de ucuz olmayacak gibi görünüyor. Apple, The Information’ın haberine göre gözlüğe yaklaşık 3.000 dolar fiyat biçmeyi tartıştı. Fiyat bu şekilde olursa, cihaz 299 $ ‘lık Oculus Quest 2’den çok daha pahalı, ancak 3.500 $’ lık HoloLens 2’den daha uygun bir şekilde piyasaya sürülmüş olacak.

Bloomberg, Apple’ın cihazının halihazırda pek çok geliştirme zorluğunu aştığını bildirdi. Söylentilere göre gözlüğün piyasaya çıkma süresi göz önüne alındığında, cihazla ilgili ayrıntıların her zaman değişme olasılığı var. Ancak Apple kısa süre önce eski donanım şefi Dan Riccio’yu, Apple’ın AR ve VR cihazlarını denetlediği söylenen bir role taşıdı. Bu da bize şirketin gözlüğü piyasaya sürme hazırlıklarının hızlandığını gösteriyor olabilir.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

OnePlus 9 ve 9 Pro Duyuruldu: Hasselblad İmzalı Kamera
YouTube, Videolarda Gösterilen Ürünleri Önerecek
Microsoft’un Discord’u Satın Alacağı Söyleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.