Haberler

Microsoft Windows 10 İçin Geliştirilmiş Görev Çubuğu Geliyor

Microsoft, yeni özelliklere sahip Windows 10 Build 21286 güncellemesini Dev Channel’da bazı Windows Insider’lar için yayınlandığını duyurdu.

Microsoft, Windows 10 yapısını yeni özellikler ekleyerek güncelemeye devam ediyor. Daha önceki haberimizde bahsettiğimiz yeni modern tasarıma sahip Başlan Menüsü ardından dikkat çeken bir diğer özellik Windows görev çubuğuna haberler ve ilgi alanları adı verilen bir özellik getiriyor. Diğer bir özellik ise depolama alanı ayarları yönetimi.

microsoft windows 10
Windows 10 Yeni Görev Çubuğu

Windows 10 Build 21286 ile gelen dikkat çeken özellikler

 • Güncel haberler ve hava durummu görev çubuğunda
  Gündem haberlerini, hava durumunu kullanımınıza engel olmadan kolayca göz atabileceğiniz yeni bir özellik. Yeni görev çubuğu ile modern görünüme sahip, 4500’e yakın popüler haber kaynaklarının haberlerine ve ilginç içeriklere ve canlı hava durumu bilgi ekranına kolayca erişim sağlayacak.
 • Modernleştirilmiş Depolama Alanları Ayarları
  Artık Ayarlar bölümünden depolama alanları oluşturabilir ve yönetebilecek. Bu güncelleme ile disk ekleyip kaldırmayı ve depolama alanları optimize etme ve depolama alanları oluşturma imkanı sağlıyacak.
Microsoft windows 10 depolama aracı
Depolama aracı
 • Windows Dosya Kurtarma 2020 Kış Güncellemesi
  Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi ile yayınlanan araç ile gelen geri bildirimler ile kış güncellemesi de bazı Insider’lar için yayınlandı. Güncelleme, şimdilik Windows Insider’lar tarafından kullanılabilir ve genel kullanım için 2021’in başlarında kullanıma sunulacak.

  Windows Dosya Kurtarma Microsoft Store’dan indirebilirsiniz.

Gelen güncelleme ile ayrıca bir dizi hataların giderilmesi ve bilinen sorunların giderildiği aktarılıyor. Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Büyük Britanya, Avustralya ve Hindistan’daki Windows Insider üyelerinin kullanımına sunulduğunu belirtelim.

Windows Insider programına dahil olmak için bu linke tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Kaynak: Microsoft

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.