Haberler

Apple macOS Big Sur 11.2 Güncellemesini Yayınladı

Apple tarafından yayınlanan macOS Big Sur 11.2’yi yayınladı. Big Sur 11.2 Kasım ayında kullanıma sunulan Big Sur işletim sisteminin ikinci önemli güncellemesidir. Bu güncelleme, Yazılım Güncelleme bölümü kullanılarak tüm uygun Mac’lere ücretsiz olarak indiriliyor.

Apple macOS Big Sur 11.2 Güncellemesini Yayınladı
Apple macOS Big Sur 11.2 Güncellemesini Yayınladı

Apple tarafından yayınlanan MacOS Big Sur 11.2 güncellemesi ile giderilen hatalar şu şekilde;

  • HDMI-DVI dönüştürücü kullanılarak harici ekran bağlanan Mac mini modellerinde ortaya çıkan siyah ekran sorunu düzeldi.
  • Fotoğraflar uygulamasında ortaya çıkan Apple ProRAW düzenlemelerinin kaydedilmemesi düzeldi.
  • iCloud Drive‌, ‌iCloud Drive‌ Masaüstü ve Belgeler Klasörleri seçeneği devre dışı bırakıldıktan sonra kapanması düzeldi.
  • Yönetici parolası girdiğinizde Sistem Tercihleri kilidinin açılmaması düzeldi.
  • Globe tuşuna bastığınızda Emoji ve Sembollerin görünmemesi düzeldi.

Sürüm notlarına eklenmemiş olsa da yeni güncellemenin bir özelliği de sistem güvenliğini ilgilendiriyor. Bu güncellemeyle uygulamalarının üçüncü taraf güvenlik duvarlarını, güvenlik araçlarını ve VPN uygulamalarını atlamasına izin veren bir özelliği kaldırdı. Böylelikle Apple uygulamaları artık VPN uygulamalarıyla uyumlu olacak. Bu sayede artık güvenlik duvarlarını ve diğer güvenlik araçlarını atlayamayacak.

Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte Bluetooth bağlantı noktalarının da güvenliği artıyor. M1 işlemcili MacBook modellerinde bulunan önemli hataları da gideren güncelleme ikinci büyük sürüm güncellemesi olarak dikkat çekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak: macrumors.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.