Haberler

Playstation 5 Dijital Versiyonu Türkiye’ye Geliyor

Playstation 5, dijital versiyonu ile yakında ülkemizde satışa sunuluyor. Dijital sürümün açıklanan fiyatı ise 5.999 TL.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında tanıtılan Playstation 5, Dijital ve CD’li sürüm olarak iki farklı versiyonla karşımıza çıkmıştı. Sony Türkiye ilk etapta ülkemize CD’li sürümünü 8.299 TL fiyat etiketiyle satışa sunmuştu.

Sony Türkiye tarafından bugün yapılan açıklamada ise Playstation’un dijital sürümünün Şubat ayı içerisinde ülkemizde satışa sunulacağını açıkladı. Diğer taraftan şirket Dijital sürümün fiyatını ise 5.999 TL olarak belirledi.

Playstation 5 Dijital Versiyon Fiyatı
Playstation 5 Digital Versiyon Fiyatı

Öte yandan şirket baz konsolun fiyatında da indirime gitti. Düşen dolar kuru ve konsollara uygulanan ek verginin Ocak ayı itibariyle sonlanmasının ardından şirket, Playstation 5’in 8.200 TL olan fiyatını 7.499 TL’ye indirdi.

Duyurulmasının ardından stok sorununu bir türlü çözemeyen Sony, bu durumun Covid-19 pandemisi ve kripto para piyasalarındaki hareketliliğe bağlıyor. Pandemi nedeniyle evde olan tüketiciler, piyasada bulunan ve yeni tanıtılan konsolları bir anda tüketti. Öte yandan kripto para piyasasında artan fiyatlar sebebiyle madencilik tekrardan rağbet görmeye başladı. Bu durum konsol parçalarını üreten AMD’nin gelen taleplere yeterli düzeyde cevap verememesine sebep oluyor.

Diğer taraftan, konsolların özellikle ülkemizde bulunamamasının sebebi ise bazı firmaların ülkemize gelen konsolları stoklayarak tavsiye edilen satış fiyatının neredeyse 2 katı kadar fiyata satması olarak gösteriliyor. Yani konsollar şuan da karaborsada 10 bin ile 15 bin TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Kaynak: playstation

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.