Haberler

İçişleri Bakanı Soylu’ya Twitter’dan İlk Sansür

Twitter’dan sansür! Twitter, Trump için uyguladığı sansürü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu içinde devreye aldı ve Twitter kurallarını ihlal etti gerekçesiyle sansürledi.

twitter sansür içişleri bakanı süleymen soylu

Amerikan mikro blog sitesi Twitter, geçtiğimi yıl sonu Amerikan seçimlerinde dünyanın en güçlü insanları arasında olan dönemin Başkanı Trump’ın tweetlerini sansürlemişti. Hatta sonunda hesabını tamamen askıya aldığını duyurarak kapattı.

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündem konusu üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla alaklı bir tweet paylaştı. Çok geçmeden bu tweet Twitter tarafından “nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi.” bilgisiyle sansürledi. Bu Twitter tarafından Türkiye’deki siyasi bir kişiye yapılan ilk sansür.

Ardından Bakan Soylu, akşam üzeri “Twitt*r s*nsür uyg*luy*r Telegr*m* gel*r mis*niz ” içeriğiyle beraber Telegram linki paylaştı ve bu tweeti sabitlenmiş tweet olarak ilk sıraya sabitledi.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.