Haberler

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce Now gibi bulut tabanlı oyun devlerine büyük bir rakip olmaya hazırlanıyordu. İşte Amazon’un Luna sistemi, bugün erken erişime açıldı.

Amazon, bugün paylaştığı yeni blog yazısında sınırlı sayıda oyuncunun yeni bulut tabanlı oyun sistemini kullanmaya başlayabileceğini açıkladı. Şirket, yeni Luna sisteminin erken erişim programına yüz binlerce oyuncunun başvurduğunu yazısında belirtti. Ancak yüz binlerce kişinin arasından yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı erken erişime davet alabildi.

Amazon, bugün erken erişime açtığı Luna sistemine katılan oyuncularının geri dönüşlerini takip edecek. Erken erişim için davet almaya layık görülen oyuncular, aylık 6 dolarlık (yaklaşık 47 TL) fiyat biçilen Luna+ Game Channel’daki 50’den fazla oyunu bulut sistemi üzerinden oynayabilecekler.

Erken erişime erişim davetiyle yeni sistemi kullanmaya başlayan oyuncular, Ubisoft Channel üzerinden sistemde Assassin’s Creed Valhalla’yı da oynama şansına sahip olacaklar. Bunun yanı sıra Amazon Luna, Far Cry 6 gibi diğer dev Ubisoft oyunlarına da ev sahipliği yapacak.

Amazon Luna, oyuncuların web tabanlı bir istemci kullanarak PC, Mac, Fire Tv, iPhone ve iPad’de 100’den fazla oyundan oluşacak bir kitaplık sunacak. Bununla birlikte dileyen kullanıcılar, Amazon’un Luna’ya özel kontrolcüsü ‘Luna Controller’ı da satın alabilecek. Luna Controller, 49,99 dolardan (yaklaşık 393 TL) satışa sunulacak.

Ancak oyuncular Luna’da yalnızca Luna Controller’ı kullanmak zorunda olmayacaklar. Dileyen oyuncu, cihazının desteklediği bir kontrolcüyü de kullanarak oyunların tadını çıkarabilecek. Luna Controller’ı diğer kontrolcülerden ayıran en önemli etmenlerse Cloud Direct teknolojisi ve Alexa desteği olacak.

Kaynak

Amazon Luna Resmi Sayfası

Amazon Luna Blog Sayfası

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Yayınlandı

Türkiye, Ülke Uzantılı Alan Adı Kullanımında Dünya Lideri

Cisco, WAN Uç Platformları İçin Yeni Catalyst Serisini Piyasaya Sürdü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.