Haberler

Cisco, WAN Uç Platformları İçin Yeni Catalyst Serisini Piyasaya Sürdü

Cisco, platformların SD-WAN’ı bulut güvenliği ile birleştirmeyi, daha iyi entegrasyon ve bulut uygulamalarına daha güvenli erişim sağlamayı amaçladığını söyledi.

Cisco, Salı günü yazılım tanımlı geniş alan ağı (SD-WAN) portföyünde, şirketin yaklaşık on yıldır Cisco’nun bu kalibrede ilk kurumsal yönlendirme platformunu temsil ettiğini söylediği yeni uç platformların lansmanı da dahil olmak üzere çeşitli güncellemeler yaptı.

Cisco, platformların SD-WAN’ı bulut güvenliği ile birleştirmeyi, daha iyi entegrasyon ve bulut uygulamalarına daha güvenli erişim sağlamayı amaçladığını söyledi.

Cisco’ya göre yeni Catalyst 8000 Edge Platformları, bulutun benimsenmesini yönetmek için tasarlandı. Bununla birlikte yeni 8000 serisi bulut, veri merkezi ve uç uygulamalara güvenli bağlantı ve izlenebilirlik için esnek seçenekler sunuyor.

Cisco, Catalyst 8000 Edge ailesinin amaca dayalı ağ portföyünün temelini oluşturduğunu söyledi. 8000 serisi Cisco’nun, veri merkezi, ortak yerleşim ve toplanma siteleri için tasarlandığını belirttiği Catalyst 8500 Serisi Uç Platformunu da içeriyor. Catalyst 8300 Serisi Uç Platformları, şubelerde uç bağlantıların üstesinden gelebilecekken, Catalyst 8000v Uç Yazılımı ise aynı yetenekleri yazılım biçiminde sunuyor.

Yeni Catalyst 8000 serisi

Cisco, bu cihazları “yönlendiriciler” yerine “uç platformlar” olarak adlandırıyor, çünkü yönlendiriciler son yıllarda daha çok bir WAN uç cihazı gibi işlev görmeye başladılar. Dağıtılmış konumlardan hem veri merkezlerine hem de buluta bağlantı sağlayarak ağın daha çok bir kenarı olarak işlev görüyorlar.

Gelişen Bulut Teknolojisi, Ağ Cihazlarında da Revizyonu Mecbur Kıldı

Cisco, uzak sitelerin kablosuz WAN teknolojileri aracılığıyla bağlanmasını sağlayan Catalyst Hücresel Ağ Geçitlerini de tanıttı. Ağ devi, bu ağ geçitlerinin şubeler için 5G bağlantısının zeminini oluşturacağını bildirdi.

Cisco’nun Amaca Dayalı Ağ Grubu ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı JL Valente daha gelişmiş WAN Uç Cihazlarının gerekliliği konusunda şu açıklamalarda bulundu:

“Uygulamaların, iş yüklerinin ve hizmetlerin çoğalmasıyla birlikte uç-bulut süreci daha fazla dağıtılmış hale geldikçe, kuruluşlar WAN ucunda yeni gerçeklerle karşı karşıya kalıyor. Cisco Catalyst 8000 Uç Platformları, WAN uç ve bulut uç arasında köprü oluşturarak iş çevikliği sağlarken dağıtılmış kullanıcılar için herhangi bir buluta güvenli, yüksek performanslı bağlantı sağlar.”

Cisco Catalyst 8300 ve 8500 modelleri ve Cisco Cellular Catalyst Ağ Geçitleri satışa sunulmuş durumda. Cisco Catalyst 8000v’nin ise Aralık ayında piyasaya çıkması planlanıyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu