Anasayfa » Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Yayınlandı

Share This Post

Haberler

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi, kademeli olarak yayınlandı. İşte yayınlanan Ekim 2020 güncellemesinde bulunan yeni özellikler!

4 ay önce yaptığımız haberde verdiğimiz detaylar artık kullanıma hazır.

2020 yılı hepimiz için beklenmedik şekilde geçiyor. Daha önceAlışmak zorunda olduğumuz yeni dönemde hayat alışkanlıklarımızı tamamen değiştirmek zorunda kaldık. Eğitim sisteminin değişmesi, öğrencilerin Zoom ile arkadaş olması, işletmelerin çalışanlarını evden çalıştırması beklenmedik sürecin bazı getirdiklerinden. Bu değişimler elbette sistemleri de bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmesine yön veriyor.

Microsoft, Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi ile birçok yeni özellik ve iyileştirmeyi yayınladı. Bu özelliklerden çoğu, kullanıcılardan gelen bildirim ve tavsiyeler ile daha iyi kullanım için geliştirildi.


Microsoft Win 10 güncelleme ile Yeni başlat menüsü
Microsoft Windows 10 güncelleme ile Başlat menüsü yeni güncellemeyle değişiyor.

Edge ve Yeni Başlat Menüsü

Microsoft Edge tarayıcısına önem veriyor ve çıkışıyla beraber beğeni topladığını söylemek mümkün. Bu güncellemede fiyat karşılaştırması, Alt+Tab kombinasyonu ile hızlı geçiş özelliklerini daha da kullanışlı hale getiriyor.

Microsoft Edge

Bu güncelleştirme, habere göre en büyük güncelleştirmeyi aldığını bildiriyor. Mühendisler, 2020 yılı başında sürdükleri tarayıcının büyümesi ve beğenilmesinden ötürü gayet memnun olduklarını söylüyorlar. Edge, mobil uygulaması ve tüm cihazlar ile senkron çalışabiliyor, çok hızlı geçiş ve açılış imkanı sunuyor. Gelen günceleme ile koleksiyon bölümüne eklediğiniz ürünün en iyi fiyatı kolayca bulmayı sağlayan fiyat karşılaştırma özelliğiyle geliyor.

  • Microsoft Edge Fiyat Karşılaştırması

Yeni özelliği, koleksiyonunuza yeni bir ürünü eklediğiniz zaman görebilirsiniz.

Microsoft Edge yeni özellik fiyat karşılaştırması
Microsoft Edge yeni özellik fiyat karşılaştırması
  • Alt + Tab geçiş iyileştirmesi

Çokça kullandığımız bu klavye kısa yolu, masaüstünü uygulamalar ile beraber aynı zamanda Microsoft Edge’de bulunan açık sekmelerede erişim sağlayacak.

  • Tüm sekmeler.

Hep aynı siteler üzerinde çalışıyorsanız artık web sitesi simgesinin üzerine geldiğinizde, o sitenin tüm açık sekmelerini göreceksiniz.

Başlat Menüsü ve görev çubuğunda yenilikler

Yeni başlat menüsünde daha önce de paylaştığımız haberde bazı bölümlerin şeffaf bir arka plana sahip olduğu ve bazı uygulamalarında yeni ikona sahip olduğunu söylemiştik. Hesap Makinesi, Posta ve Takvim gibi bazı bir kaç uygulamalar yeni ikona sahip. Yeni renk ayarlarını Ayarlar> Kişiselleştirme> Renk altındaki “görev çubuğunu ve işlem merkezini” bölümünden kişiselleştirebilirsiniz.

  • İyileştirilmiş ayarlar

Oyuncular için daha yüksek bir yenileme hızı, ve ekran geçiş hızı daha akıcı hareketine imkan tanır, ekranınıza bağlı olarak daha iyi bir izleme deneyimi yakalamanızı sağlar. Ayarlar> Sistem> Ekran, Gelişmiş görüntü ayarları’ndan ekran yenileme hızını değiştirebilirsiniz.

Tablet modunda iyileştirme

2’si bir arada cihazlarınızdaki klavyeyi çıkardığınızda yeni tablet deneyimine doğal olarak geçiş yaparak kolay kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca Ekim güncellemesi kişiselleştirilebilir Görev Çubuğu ve geliştirilmiş Bildirimler ile daha iyi kullanım imkanı sunuypr.

Kaynak

Share This Post

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>