Haberler

Amazon Türkiye, Randevulu Teslimat Hizmetini Kullanıma Açtı

Amazon Türkiye, kullanıcıların alışveriş esnasında teslimat zamanını seçebileceği randevulu teslimat seçeneğini kullanıma açtı. Amazon Randevulu Teslimat hizmeti ile ilgili tüm detaylar içeriğimizde.

Amazon Randevulu Teslimat

Amazon, bugün yaptığı bir duyuru ile Türkiye’de randevulu teslimat hizmetinin hayata geçirildiğini açıkladı. Yeni hizmet ile birlikte Amazon Prime üyeliğine sahip kullanıcılar, Amazon tarafından satılan ve Prime etiketine sahip ürünlerin belirli bir tarih ve saatte teslim edilmesini seçebilecek. Konu ile ilgili şirketten yapılan açıklama şu şekilde;

“Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen Amazon Randevulu Teslimat hizmeti kapsamında Prime üyeleri, göndericisi Amazon.com.tr olan Prime etiketli tüm ürünleri haftanın altı günü 08.00 ve 22.00 saatleri arasında adreslerine teslim edilmesini isteyebilecek. Tüm müşterilerin sepet limiti olmadan faydalanabilecekleri “Amazon Randevulu Teslimat” hizmeti, ilk etapta 35 ilde geçerli olacak. Prime üyesi olmayan Amazon müşterileri, “Randevulu Teslimat” hizmetinden gönderim başı 29,90 TL karşılığında faydalanabilecek.”

Amazon Randevulu Teslimat nedir? Ayrıcalıkları neler?

Amazon Randevulu Teslimat, Amazon Prime üyelerine ücretsiz sunulan, Prime aboneliği bulunmayan kullanıcıların ise gönderim başına 29,90 TL karşılığında yararlanabildiği yeni bir teslimat seçeneği. Bugün itibariyle uygulanmaya başlanan hizmet, satıcısı Amazon olan ve Prime etiketine sahip ürünler için geçerli. Başlangıçta 35 ilde kullanılabilecek olan randevulu teslimat ile Pazar günleri hariç haftanın 6 günü saat 08.00 ila 22.00 saatleri arası teslimat zamanı seçilebilecek. Amazon, bazı illerde Pazar günü de teslimat yapılabileceğini belirtiyor. Amazon’un belirttiği randevulu teslimat seçenekleri şu şekilde;

  • Aynı gün teslimat: İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin bazı ilçelerindeki kullanıcılar öğlen saat 12.00’a kadar verdikleri siparişler için aynı gün teslimat hizmetinden yararlanabiliyor.
  • Ertesi gün teslimat: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli başta olmak üzere 18 ildeki kullanıcılar siparişten 1 sonraki gün için teslimat isteyebiliyor.
  • 2 güne kadar teslimat: Adana, Mersin, Diyarbakır, Gaziantep ve Rize başta olmak üzere 27 ildeki kullanıcılar 2 güne kadar teslimat seçeneğinden faydalanabiliyor.

Siz de Amazon Randevulu Teslimat hizmeti hakkında görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu