Haberler

Amazon, Keşfet Konseptli Inspire Özelliğini Duyurdu

Dijital sektörde birçok alanda faaliyetleri bulunan Amazon, e-ticaret sitesi için yeni bir özelliği duyurdu. Inspire (ilham) isimli yeni özellik ile kullanıcılar yeni oluşturulacak keşfet sekmesi üzerinden alışveriş yapabilecek. Detaylar içeriğimizde.

Amazon Inspire özelliği
Amazon Inspire özelliği

Amazon, e-ticaret platformu için Inspire isimli yeni özelliğini duyurdu. Platformun mobil uygulamasında yapılacak yeni bir güncelleme ile Instagram ve TikTok’ta gördüğümüz keşfet benzeri bir sistem uygulamaya eklenecek. Keşfet benzeri bu sistemi kullanmak isteyen kullanıcılardan ilgi alanlarını seçmeleri istenecek. Kullanıcılara 20 farklı kategori arasından seçtikleri ilgi alanları doğrultusunda gönderiler gösterilecek ve direkt olarak gönderiler üzerinden hızlı bir şekilde alışveriş yapılabilecek.

Amazon Inspire özelliğini şu ifadelerle açıklıyor;

“Inspire, seçtiğiniz ilgi alanlarına ve etkileşime göre özel olarak hazırlanmış, alışverişe uygun fotoğraflar ve videolarla kişiselleştirilmiş yeni bir uygulama içi alışveriş akışıdır. Yalnızca birkaç dokunuşla, tümü ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış yeni ürünler keşfedin veya ne satın alacağınız konusunda ilham alın ve ardından Amazon’da bu ürünler için alışveriş yapın. İster eğlenmek için alışveriş yapıyor olun, ister bir sonraki adımda ne alacağınız konusunda ilham arıyor olun, Inspire, keşfedip yeni ürünler için alışveriş yapabileceğiniz bir yerdir.”

Amazon’un keşfet konseptli ilham özelliği bu ay içerisinde ABD’de yaşayan kullanıcılar için aktif edilecek. Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabilecek özelliğin diğer ülkelere ne zaman açılacağı ile ilgili ise herhangi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.