Haberler

Amazon, Avalanche İle Ortaklık Kurdu

Amazon’un önemli hizmetlerinden birisi olan Amazon Web Services (AWS) yeni duyurusu ile heyecanlandırdı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Avalanche ile ortaklık kurulduğu belirtildi.

Amazon ve Avalanche İş Birliğine Gitti

Konu hakkında açıklama yapan Amazon Web Services Başkan Yardımcısı ve küresel startup başkanı Howard Wright şu ifadeleri kullandı:

İleriye dönük olarak Blockchain ve web3 kaçınılmaz. Bunun gerçekleşeceği zamanı ve tarihi hiç kimse bilmiyor olsa da bunların ana akım olacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda büyüme döngülerini daha önceden gördük ve bunun bir parçası olduğumuz için heyecanlıyız.

Avalanche ortaklığı ile Amazon Web Services kullanıcıları, Avalanche’ın Blockchain altyapısını, merkezi olmayan uygulama ekosistemini (dApp) ve düğüm dağıtım hizmetlerine erişebilecek.

Avalanche’ın arkasındaki şirketi olan Ava Labs Başkanı John Wu konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu ortaklık bizim için çok şey ifade ediyor. Blockchain ağımızda 500’ün üzerinde uygulamamız bulunuyor ve bu ortaklıkla birlikte kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmayı çok isteriz.” dedi.

Son olarak Avalanche, Blockchain ağlarını güçlendirmek için bir süredir AWS’yi kullanıyor. Kurulan ortaklıkla birlikte Avalanche, hız ve esneklik konusunda gelişmeyi hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu