Haberler

Amazon, Metro Goldwyn Mayer’i 8,45 Milyar Dolara Satın Alıyor

Amazon’un yapmış olduğu en büyük ikinci alıma konu olan anlaşma ile Prime video hizmetinde sunulan film ve dizi içeriklerinin sayısı önemli ölçüde artacak

Amazon bugün, film yapım şirketi olan Metro Goldwyn Mayer’i (MGM) 8,45 milyar dolara satın alacağını duyurdu. Söz konusu anlaşma ile Amazon’un Whole Foods’un ardından şimdiye kadarki en büyük ikinci satın alım işlemi gerçekleştirilmiş olacak. Buna ek olarak, şirketin popüler hizmetlerinden biri olan Prime Video’da bulunan film ve dizi sayıları da önemli ölçüde artacak.

Prime Video ve Amazon Stüdyoları Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins, “Bu anlaşmanın arkasındaki gerçek finansal değer, Metro Goldwyn Mayer’in yetenekli ekibiyle birlikte yeniden tasarlamayı ve geliştirmeyi planladığımız çok sayıdaki IP (fikri mülkiyet) hazinesidir,” dedi. “Bu çok heyecan verici ve yüksek kaliteli hikaye anlatımı için bize pek çok fırsat sunmakta.”

Amazon, müşterilerin Amazon Prime aboneliklerine kaydolmalarını sağlamada önemli bir rol oynayan Prime Video ve Amazon Studios ile son birkaç yılda eğlence işini genişletmeyi önemli bir hedef haline getirdi. Şirket, özellikle Amerika’daki iki günlük gönderim süresinin son zamanlarda sekteye uğraması nedeniyle hayal kırıklığına uğramış artan sayıda Prime abonesi ile karşı karşıya kaldığı için Prime Video hizmeti ile bu memnuniyetsizliği gidermek için çalışıyor gibi görünmekte.

Son zamanlardaki “yayın savaşları” da Amazon’un MGM’i satın almasındaki önemli etkenlerden biri oldu. Amazon Prime Video, yayın hizmeti sunan rakipleri arasındaki en büyük içerik kütüphanelerinden birine sahip. Buna ek olarak MGM şirketi de, 4.000’den fazla film ve 17.000 TV içeriğine sahip bir kütüphaneye sahip. Teknoloji ve e-pazar devi olan şirket’in MGM’yi satın alıyor olması Netflix, Disney+ ve Apple TV+ gibi rakipleri karşısında elini bir hayli güçlendirecek.

Amazon ayrıca, MGM’nin Amazon Studios’un çalışmaları ile bir bütünlük oluşturduğunu, çünkü asıl odak noktasının orijinal uzun metrajlı filmler yerine TV şovları yapmak olduğunu söyledi.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Saldırıları Erken Tespit Amaçlı Siber Tehdit İstihbaratı Kullanımı
VMware, Kullanıcıları Kritik vCenter Açığı Konusunda Uyardı
Google Fuchsia OS Nest Hub aracılığıyla kullanıma açılıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.