Haberler

Elon Musk, Twitter’da Yürütülen Çalışmalar Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Twitter’ı satın aldıktan sonra köklü değişimlere giden Elon Musk, yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Twitter’da yaşanacak değişimler ve Elon Musk’ın açıklamaları haberimizde.

Elon Musk ve Twitter

Elon Musk’ın satın alması sonrasında Twitter’da yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Musk, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla yeni değişiklikleri duyurdu. Elon Musk’ın açıklamaları satın alma sürecinde de bir türlü netleştirilemeyen kullanıcı hesapları ile ilgili.

1.5 milyar kullanıcının Twitter hesabı silinecek

Twitter’da uzun süredir hesabına giriş yapmayan ve herhangi bir paylaşımda bulunmayan 1.5 milyar kullanıcının hesabı silinecek. Aşamalı olarak ilerleyecek hesap silme süreci platformda aynı sayıda kullanıcı adını da boşa çıkaracak. Aynı zamanda Twitter da satın alma sürecinde tartışılan bot hesapları temizlemiş olacak.

Hesap durumunu gösteren bir güncelleme geliyor

Elon Musk’ın bugün yaptığı bir diğer paylaşımda Twitter’da gerçek hesap durumunu gösterecek yeni bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Yeni güncelleme ile farklı platformlardan aşina olduğumuz shadowban özelliği Twitter’a gelecek. Böylece Twitter politikalarına uymayan hesaplar tamamen yasaklanmak yerine sınırlandırılacak, kullanıcı ihlali ortadan kaldırdığında ise sınırlamalar yeniden kaldırılacak.   

Twitter’da son 10 yılda 14 milyon hesap kapatıldı

WhizCase, Twitter ile ilgili yaptığı araştırmada son 10 yılda 14 milyon hesabın askıya alındığını açıkladı. Araştırmaya göre hesapların büyük bir çoğunluğu çocuk istismarı ve şiddet içerikleri nedeniyle askıya alındı. En çok hesabın kapatıldığı yıl ise 7.8 milyon hesap ile 2010 yılı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu