Haberler

Amazon Halo ile Mutluluk Seviyenizi Ölçün

Amazon, tabletler, e-okuyucular, akıllı hoparlörler, kulaklıklar, TV’ler ve çok sayıda akıllı ev ürünü ile sık sık yeni teknoloji ürünlerinde kendisini gösteriyor ve şimdi piyasaya ses getirecek yeni bir ürünle çıkıyor. Halo, akıllı saatler piyasasında yer alan Apple Watch ve Google’a ait FitBit gibi etkinlik, uyku ve diğer sağlık bilgilendirlemeleri yapıyor fakat Halo’nun yetenekleri bununla da sınırlı değil.

99 dolara mal olan ve ters çevrilmiş bir kol saatine benzeyen Halo Band, rakiplerine kıyasla nispeten basit bir sensör dizisine sahip

Amazon’un Halo adını verdiği bilekliği ses tonunuzu dinleyerek enerji ve pozitifliğe göre mutlu mu yoksa üzgün mü olduğunuzu değerlendirebiliyor. Her zaman açık kalan mikrofonlar ruh halinizi ve stres seviyelerinizi değerlendirecek. 

Diğer bir özellik ise vücut yağ oranınızı fotoğrafınızdan doğrudan ölçebilecek. Halo uygulamasına vücudunuzun fotoğraflarını gönderdiğiniz takdirde size ait dijital bir 3D vücut modeli bile oluşturabiliyor. Buradaki diğer bir özellikle ise daha fazla veya daha az vücut yağ oranıyla nasıl görüneceğinizi size gösterebiliyor.

Halo uygulamasında diğer fitness izleyicilerinde olduğu gibi uykunuzun farklı aşamalarını ve genel uyku puanını içeren kapsamlı bir uyku raporu görebilirsiniz. Hatta uyku sırasında genel vücut ısınızı dahi görebileceksiniz. COVID-19’un yüksek ateşe neden olduğunu hepimiz biliyoruz. Halo ile birlikte vücut ısınızı anlık olarak takip edebilmek mümkün olabileceği için pandemi döneminde bunun satışlara doğrudan etki edebileceği ön görülüyor.

Amazon Halo bandı şu anda erken erişim aracılığıyla 64,99 dolardan satılıyor. Erken erişim dönemi sona erdiğinde bandın 99.99 dolar üzerinden satılacak. Bu arada Halo hizmetine ilk 6 aylık üyeliği ücretsiz alabileceksiniz. 6 aylık deneme bittikten sonra aylık 3.99 dolarlık üyelik bedeli olduğunu ayrıca belirtmekte fayda var.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu