Haberler

Amazon, Çalışanlarının Ofise Dönüşünü 2022’ye Erteledi

Teknoloji devi, daha önce ABD’deki ve başka lokasyonlardaki ofis çalışanlarının Eylül ayında ofise dönmeye başlayacağını duyurmuştu, ancak Covid-19 vakalarının artışıyla tarih ertelendi.

Amazon Perşembe günü yapmış olduğu açıklama ile, Covid-19 vaka sayılarındaki dalgalanma sebebi ile çalışanlarının ofise dönecekleri tarihi ertelediğini duyurdu. Teknoloji devi, ABD ve diğer ülkelerdeki ofis çalışanlarının 3 Ocak 2022’de düzenli olarak ofislere gelmeye başlayacağını açıkladı.

Daha önce Amazon, 7 Eylül haftasından itibaren ofislere dönüleceğini açıklamıştı. Amazon yetkilileri, yapmış olduğu başka bir açıklamada, çalışanlarının sağlığı ve refahının en büyük önceliği olduğunu ve durumu yakından izlediklerini belirtti. Şirket bu süreçte tıp uzmanlarıyla birlikte çalışıyor ve politikasını değiştirirken yerel yönetimler ile birlikte hareket ediyor.

Amazon, yapmış olduğu açıklamada aşı olmayan çalışanlarının ofislerde maske takmalarının zorunlu olacağını da ekledi.

Amazon, ofis merkezli bir çalışma kültürüne dönmeye kararlı

Birçok işveren gibi Amazon da, devam eden pandemi şartlarına ayak uydurmak adına hibrit çalışma planlarını benimseyerek kurumsal çalışanlara daha fazla esneklik sağlıyor. Bu konuda yapılan değişlikler, yüz yüze işbirliğine değer veren kurumsal kültür yapısına karşı bir meydan okuma olarak da değerlendirilmekte. E-ticaret devi Mart ayında yapmış olduğu açıklamada, “Temel olarak ofis merkezli bir kültüre geri dönmeyi planlıyoruz. Bunun, bizim için en etkili iş birliği ve öğrenme yolu olduğuna inanıyoruz.”

Benzer şekilde diğer teknoloji şirketleri de, Covid-19 vakaları artmaya devam ettikçe ofislerini açma planlarını daha ileri tarihlere çekiyor. Bu haftanın başlarında Microsoft, ABD’deki işyerlerinin tam açılışı için en erken tarihi 4 Ekim olarak belirleyerek bir kez daha ertelemiş oldu. Buna ek olarak Google da, gönüllü evden çalışma politikasını Ekim ayının sonuna kadar uzatıyor. Hem Google hem de Microsoft, çalışanların ofise gelmeden önce aşı olmalarını isteyecek.

Kaynak: zdnet.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

ABD’de Elektrikli Otomobil Zirvesine Tesla Davet Edilmedi
BlackMatter Fidye Çetesinin Linux Sürümü, VMware ESXi Sunucularını Hedefliyor
PrintNightmare Zafiyeti İçin Unofficial Patch Yayınlandı
Cisco, VPN Yönlendiricilerdeki Yüksek Öneme Sahip Açıkları Düzeltti
Microsoft Edge, “Super Duper” Güvenlik Modunu Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.