Haberler

PrintNightmare Zafiyeti İçin Unofficial Patch Yayınlandı

Haziran ayında windows yazdırma biriktiricisinde ortaya çıkan ve PrintNightmare olarak tanımlanan sıfırıncı gün güvenlik açığından korumak için resmi olmayan ücretsiz bir yama yayınlandı. Microsoft, uzaktan kod yürütme kısmı için bir güvenlik güncellemesi yayınlarken, araştırmacılar yerel ayrıcalık yükseltme için alınan önlemleri hızlıca atlatmayı başarmıştı. Sonrasında güvenlik araştırmacısı ve Mimikatz yaratıcısı Benjamin Delpy, yazdırma biriktiricisini hedef alan yeni bir zafiyeti ortaya çıkarmıştı.

micropatch PrintNightmare için ücretsiz unofficial yayınlandı

Microsoft, zafiyetin çıkması ile birlikte mitigate yöntemleri yayınlamıştı. Ancak bu yöntemlerini uygulamak istemeyen kullanıcılar için 0patch bilinen tüm PrintNightmare güvenlik açıklarını düzeltmek için kullanılabilecek ücretsiz bir micropatch yayınladı. 0patch hesabınız ile giriş yapıp ve ardından yamayı yüklemek için windows üzerine gerekli tool’u yüklemeniz gerekir. Yüklendikten sonra 0patch, sizi PrintNightmare güvenlik açığından ve diğer yamalanmamış zafiyetlerden korumak için gerekli güncellemeleri yüklüyor.

Burada unutmamamız gereken şey bu ve diğer patchlerin unofficial olduğu ve yüklemek tamamen sizin sorumluluğunuz altında olduğudur.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.