Haberler

ABD’de Elektrikli Otomobil Zirvesine Tesla Davet Edilmedi

Tesla CEO’su Elon Musk, dün attığı bir tweet ile, Beyaz Saray’da düzenlenen elektrikli otomobil zirvesine Tesla’nın davet edilmediğini açıkladı. Zirveye Ford, General Motors ve Chrysler gibi şirketler katıldı.

Elektrikli araç üretimi denildiğinde akla Amerika Birleşik Devletleri geliyor; zira Elon Musk’ın CEO görevini üstlendiği ve ülkedeki elektrikli araç pazarında %74’lük bir pazar payına sahip olan Tesla Motors da yer almakta.

Dün elektrikli araçların geleceğine yönelik gerçekleştirilen zirveye Chrysler’ı bünyesinde barındıran Stellantis, Ford ve General Motors gibi şirketler katıldı. Elektrikli otomobil pazarında pastadaki en büyük dilime sahip olan Tesla’nın ise zirveye davet edilmediği Elon Musk’ın attığı tweetle doğrulandı.

Araba üreticileri, elektrikli araba pazarında Tesla’nın sahip olduğu hissesine ortak olmaya başlamış olsalar da pazarda lider olan şirket hâlâ Tesla. Bu kadar öncü bir şirketin, Beyaz Saray tarafından düzenlenen bir etkinliğe davet edilmemesi akıllarda soru işaretine sebep oldu.

Biden, dün sabah yaptığı bir açıklamasında, 2030 yılı itibarıyla satılan yeni araçların %50’sinin sıfır emisyonlu olmasını sağlayacak bir kararnameye imza atacağını açıkladı. ABD Başkanı, “Otomotiv endüstrisinin geleceği, Amerika’da üretilen elektrikli otomobillerdir.” şeklinde bir tweet de attı.

Kaynak: cnbc.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.