Haberler

Adobe Illustrator, Bridge ve Magento için Kritik Güvenlik Güncellemeleri Yayınlandı

Adobe 3 farklı ürününde ortaya çıkan kritik güvenlik açıklarını gidermek için güncelleme paketi yayınladı.

Adobe Illustrator, Adobe Bridge ve Magento ürünlerinde RCE zafiyetininde olduğu toplamda 35 güvenlik açığı tespit edildi.

Adobe tarafından yayınlanan güncelleme ile saldırganların rastgele kod çalıştırmasına izin veren Adobe Illustrator 2020’in Windows sürümleri için 5 kritik güvenlik açığı giderdi.

Windows işletim sistemleri için dijital varlık yönetimi uygulaması Adobe Bridge sürüm 10.0.1 ve öncesi, 14’ü RCE olmak üzere önem derecesi kritik olan toplam 17 yeni güvenlik açığı keşfedildi . Aynı zamanda Magento CMS’nin 6 kritik, 4 önemli ve 3 orta seviyede toplam 13 güvenlik açığına sebep olan ticari ve açık kaynak platform sürümleri için güncellemeler yayınlandı.

Kullanıcıların bir an önce güncellemeleri yüklemeleri veya yazılımların son sürümlerine geçiş yapmaları önemle belirtildi.

Güncel versiyonlar

Güncelleme Linkleri

Adobe Illustrator – APSB20-20

Adobe Bridge – APSB20-19

Magento – APSB20-22

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.