Haberler

Acun Ilıcalı Yeni Yayın Platformu Exxen’in Maliyetini Açıkladı

Acun Ilıcalı Türkiye’de hayata geçirdiği yeni projesi Exxen ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. MasterChef Türkiye, Survivor, Yetenek Sizsiniz Türkiye ve O Ses Türkiye gibi başarılı içeriklerle televizyon dünyasında önemli bir yeri olan Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde yeni projesi Exxen’i duyurmuştu.

Acun Ilıcalı Exxen’in Maliyetini Açıkladı.

Şelale Kadak’ın YouTube kanalından yayınlanan ‘Doğruluk Mu Cesaret Mi?’ programına konuk olan iş insanı, Exxen’in maliyetinin yıllık 900 milyon TL olduğunu belirtti. Platformun yayın prensibi hakkında  “Hedefim iki versiyon yapmak. Biri reklamlı, biri reklamsız olacak. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Bizim içeriğimizin bedava olma şansı yok” ifadelerini kaydetti. Acun Ilıcalı ayrıca ücretlendirme konusunda “Şu anda platformun içindeki içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. 900 milyon TL olduğu için ‘bunu gel bedava seyret’ deme şansımız yok. ‘Exxen’in ücretini Türkiye’de hemen herkes ödeyebilecek.” açıklamalarında bulundu.

Platformun geleceği hakkında yaptığı yorumlarda umut vadeden Ilıcalı Netflix ile aynı kulvarda olmadıklarının altını çizerek “Dünyada önemli bir oyuncu olmak istiyorum. İç sahada maçı ben alırım, uzak ara yaparım. Müşteri sayısında Netflix‘i geçeceğimizi düşünüyorum. Yurt dışında büyük oyuncu olmayacağız ama bir kartopu gibi büyüyeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Şimdiden basında geniş yankı uyandıran dijital yayın platformu Exxen, 1 Ocak 2021 itibariyle yayın hayatına başlayacak.

Kaynak:Hürriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bir çok kişi başarısız olacağını düşünüyor. Bende bu görüşteyim ama ben sadece başlangıç için böyle olacağını düşünüyorum. Ama bir süre sonra istediği seviyeye gelebilirmi zaman gösterecek.

    1. Exxen pr çalışmaları nedeniyle şu an sürekli karşımıza çıkıyor. Fakat gördüğüm birkaç tepkiden yola çıkarak söyleyebilirim ki, insanlar yakın geçmişte YouTube üzerinden ücretsiz izlediği içerikler için Exxen’e ödeme yapmak istemiyor. Tabii ki sonucu sizin de söylediğiniz gibi zaman gösterecek Cahit Bey.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu