Blog

550 5.7.520 Access denied, Your organization does not allow external forwarding çözümü

Merhabalar,

Bu yazımızda Office 365 kullanıcılarının ‘550 5.7.520 Access denied’ hatasının nasıl çözüleceğini göreceğiz.

Öncelikle bu hatayı dış bir kullanıcıya mail gönderdiğinizde sistemin size aşağıdaki uyarı ile iletiyi gönderemediğini belirtir.

Oluşturma sunucusu: A7.prod.outlook.com
[email protected]
Uzak Sunucu ‘550 5.7.520’ döndürdü Erişim reddedildi, Kuruluşunuz harici yönlendirmeye izin vermiyor. Daha fazla yardım için lütfen yöneticinizle iletişime geçin.

Bu hatanın sebebi giden spam filtrelemesinden kaynaklanmatadır.

Şimdi çözüm adımına geçelim.

Öncelikle Office 365 yönetim panelimize bağlanıyoruz ve akabinde Security sekmesini tıklıyoruz.

Açılan yeni sekmeden Tehdit Yönetimi > İlke kısmına geliyoruz

İlkeler sayfasından İstenmeyen posta önleme seçenegini seçiyoruz.

İlkenin içerisine girdiğimiz zaman içerisinde birden çok ilkeyi düzenleyebileceğimizi görüyoruz ancak biz burada “Giden istenmeyen posta filtresi ilkesi” kısmını genişletiyoruz ve ilkeyi düzenle diyoruz.

Açılan pencerede “Otomatik İletme” kısmını genişletiyoruz ve “Açık-İletme Etkinleştirildi” olarak düzenliyoruz ve kaydet diyoruz.

Varsayılan olarak “Otomatik – Sistem denetimli” şeklinde gelmektedir.

Bu adımların sonunda alınan 550 5.7.520 acces denied hatası oluşmayacaktır.

Bu yazımızda “550 5.7.520 Access denied, Your organization does not allow external forwarding” uyarsının çözümünü görmüş olduk.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

Veysel Onat

Profesyonel iş hayatıma, Teleperformance Microsoft Operasyonu Up&Running destek Uzmanı olarak Assure üyeliklerine destek vererek başladım.Saha problemlerine daha yakın olabilmek amacı ile Nexgen bünyesindeki Fatih Ökçe kurumunda Bilgi İşlem Sorumlusu olarak devam ettim.Microsoft Bulut Çözümleri 'ne olan ilgim sebebi ile LTS Bilişim bünyesine geçerek, Microsoft Bulut Çözümleri Danışmanı olarak bilgi ve tecrübe edindim.Süreç içerisinde, Distribütör 'de çalışmanın bana katacaklarını gördüğüm için de Arena Bilgisayar bünyesinde Microsoft Bulut Çözümleri Danışmanı olarak çalıştım. Aktif olarak şuanda BDH Bilişim Destek Hizmetlerinde Microsoft Bulut Çözümleri Teknik Danışmanı olarak çalışmaktayım. Kendini ritmik ve sistemli olarak geliştiren, süreçlere ve müşterilere katkıda bulunmaktan mutluluk duyan biri olarak daha da ileriye götürebileceğime inanmaktayım.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Merhaba, bu makaleyi görmeden önce nereden yapabileceğimi bulmuştum ama şöyle bir güvenlik zaafiyeti doğduğu için aramaya devam ettim. Microsoft dokümanlarında İletilerin dahili kullanıcılar arasında otomatik olarak iletilmesi, giden spam filtresi ilkelerindeki ayarlardan etkilenmez diyor. Bu özelliği herkese açmak yerine belli kişilere açmanın bir yolu var mıdır ?

  2. Tabiki, makalede anlatılıyor zaten, ilgili bölüme gelirseniz izin vermek istediğiniz kişileri seçebiliyorsunuz, herkese açmak zorunda değilsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu