Anasayfa » Gigabayte Dünyadaki İlk Sıvı Soğutmalı Harici GPU’yu Tanıttı

Share This Post

Haberler

Gigabayte Dünyadaki İlk Sıvı Soğutmalı Harici GPU’yu Tanıttı

Gigabayte yıllardır ürettiği donanım birimlerine daha inovatif ve iddialı bir birim daha ekledi. Kullanıcıların karşısına yeni Aorus RTX Gaming Box ile çıkan firma oldukça üstün teknik özellikleri ile dikkat çekiyor.

Gigabayte Sıvı Soğutmalı GPU, Aorus RTX Gaming Box

Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, Nvidia’nın yeni RTX 3000 grafik kartlarını kullanarak dünyanın ilk su soğutmalı harici GPU’sunu ürettiğini duyurdu. 

Aorus RTX Gaming Box içerisinde RTX 3090 veya RTX 3080 bulunuyor. Ayrıca kutu dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayara bağlanabilir. Diğer bir gelişmiş özellik ise kutu takıldıktan sonra oyun veya 3D animasyonlar için Thunderbolt 3 bağlantısı üzerinden grafik verilerini besleyebilir.

Yeni GPU geçen yılki Nvidia’nın eski RTX 2080 Ti kartını içeren Aorus Gaming Box’ın devamı gibi görünüyor. Ürünün fiyatı şimdilik 2,272$. Fakat yüksek olarak değerlendirilen bu fiyat, aynı zamanda Aorus Waterforce soğutma sistemi sayesinde sessizce çalışmayı vaad ediyor. Şirket açıklamasında, “Stabil çalışma ve daha uzun ömür sağlamak için sadece GPU ile değil, aynı zamanda VRAM ve MOSFET ile de ilgileniyoruz” ifadelerine yer verdi. Özellikle soğutma sistemi, verimli soğutma ve düşük gürültü seviyesi için bir pompa ve su bloğunun yanı sıra büyük bir bakır plaka, 240 mm alüminyum radyatör ve 120 mm fan kullanıyor. Ayrıca kutuda yapılandırılabilen RGB aydınlatma desteği de bulunuyor.


SON HABERLER

Kaynak

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>