Forum

İnternete her bağla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternete her bağlandığımda Landing Page çıkması

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@BekirTemiz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Pfsense Version 2.4.3_1 kullanıcısıyım. Networke her bağlandığımda landing page ile karşılaşıyorum. Kullanıcıların networke ilk bağlandıklarında landing page ile bilgilerini girmelerini daha sonraki bağlantılarında direkt olarak internete çıkmalarını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? 

Gönderildi : 08/08/2018 14:25

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Captiva Portal servisiyle yapabilirsiniz  Yapınızdsa DC varsa ldap üzerinden hesap doğrulamada sağlarsınız

Gönderildi : 08/08/2018 16:33

(@BekirTemiz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

tesekkurler ozkan bey

captive portal kurulu. benim yapım kullanıcı internete ilk giriş yaptığı zaman gerekli bilgileri alıp sms ile şifreli giriş sağlamaktayım. (bu sistemde yasal olarak kullanıcının telefon numarasına kampanya vs sms paylaşmak) kullanıcı bir gün sonra tekrardan aynı ağa bağlandığı zaman otomatik bağlanmasını gerçekleştiremiyorum. 

Gönderildi : 08/08/2018 18:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

en basit yolu, idle timeout değerlerini istediğiniz saat/tarih aralığına göre uzmatmanız olur.

diğer yol, cp user tarafını bir db'de tutar, expire date sütununu boş vb. tanımlarsanız, talebiniz yine gerçekleşmiş olur.

cp için ghost kullanıyorsanız, ayrı bir db var diye hatırlıyorum, Samet'e danışmak gerekir.

ticari tarafı için çözüm ararsanız, coslat modellerinde bu özellik mevcut.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2018 02:39

Paylaş: