Forum

3G/4.5G MODEM İLE B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3G/4.5G MODEM İLE BİRDEN ÇOK BİLGİSAYARA KABLOLU İNTERNET OLUR MU?

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
7,650 Görüntüleme
(@ugursinansagiroglu)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Şantiyeye internet vermek istiyoruz. Şuan birkaç Turkcell vınn ile bu interneti oradakilere sağlıyoruz. Ancak bir sisteme oturtmamız gerekiyor bunu. Şantiyemiz serbest bölgede  olduğu için  telefon hattı ile internet bağlatamıyoruz. 

Şöyle bir düşüncem var. Bir VINN olsa (sınırsız) o vını bir modeme taksam sonra o modemden Ethernet ile bilgisayarlara kablolu internet erişimi sağlasam?

Daha önce böyle birşey yapan var mı böyle VINN modemler nasıl çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor bilgilendirebilir misiniz?

Gönderildi : 31/01/2018 17:12

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

3G, 4.5G destekli routerlar var. İçlerine sim kartınızı takıp interneti dağıtabiliyorsunuz. Bunlar işinizi görecektir.

http://www.tp-link.com/tr/products/list-4691.html

Daha 7/24 çalışmaya uygun kurumsal ürün de bakabilirsiniz.

Gönderildi : 31/01/2018 17:18

(@ugursinansagiroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim cevap için. Link de çok faydalı oldu 🙂

Gönderildi : 31/01/2018 17:21

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Ufak bir hatırlatma operatör seçmeden önce muhkkak çekim gücü ve 4g desteğine bakmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 31/01/2018 17:44

(@ugursinansagiroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Turkcell'in;

https://www.turkcell.com.tr/internet/bilgisayardan-internet/75-gb-bilgisayardan-internet-paketi?source=CMS&place=campaigns_category

bu kampanyasını kullandırmak istiyorum uygun mudur acaba?

Gönderildi : 31/01/2018 17:51

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Burda önemli olan kota ve hız eğer internete çok fazla bilgisayar bağlanacaksa kotaya dikka edin oparetör üzerinden alınan internet aşımları çok pahalı olabiliyor vermiş olduğunuz linkte aşağıdaki gibi detay var eğer kota size uyarsa alabilirsiniz.

75 GB kotanız dolduğunda internet hızınız 128 kbps’a düşer ve aşım ücreti uygulanmaz. 

Gönderildi : 31/01/2018 19:08

(@ugursinansagiroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

128 kbps neredeyse yok denecek gibi birşey aslında ama 75 gb'in yeteceğini düşünüyorum. Umarım başarılı şekilde kurulumunu yaparız. 

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum 🙂

Gönderildi : 31/01/2018 21:00

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar, 

Şantiyeye internet vermek istiyoruz. Şuan birkaç Turkcell vınn ile bu interneti oradakilere sağlıyoruz. Ancak bir sisteme oturtmamız gerekiyor bunu. Şantiyemiz serbest bölgede  olduğu için  telefon hattı ile internet bağlatamıyoruz. 

Şöyle bir düşüncem var. Bir VINN olsa (sınırsız) o vını bir modeme taksam sonra o modemden Ethernet ile bilgisayarlara kablolu internet erişimi sağlasam?

Daha önce böyle birşey yapan var mı böyle VINN modemler nasıl çalışıyor. Ne yapmam gerekiyor bilgilendirebilir misiniz?

Birkaç bin noktada yaptım 🙂 DrayTek 2760 ile tek USB, DrayTek 2860/2925 modelleri ile çift USB kullanabilirsiniz. Bant genişliği yönetimi ve QoS yapısı olduğu içinde kontrollü bir yapı kurabilirsiniz.

Gönderildi : 31/01/2018 23:12

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Merhaba ;

Draytek cihazlar ile turkcell 3G olarak çalışmaktayım uzak ofislerde yedek hat olarak.

(1 yıla gibi zaman diliminde mobil ofis yaptık draytekrouter+3g+vpn+akü +invertör + mfp yazıcı)

Bu güne kadar sorun gerçekten çıkarmadı.

Sadece bulunduğunuz bölgede 3g veya 4g hat stabil çalışmalı.

Gönderildi : 01/02/2018 12:58

(@mehmetozpinar)
Gönderiler: 125
Estimable Member

İstediğiniz yapıyı bende kırsal kesimdeki fabrikamızı merkez ile iletişimde kullanıyorum. 100tl lik yatırımla yaptım iki yıldırda sorunsuz çalışıyor. Sağlayıcının verdiği usb 4.5g modemi aşağıda belirttiğim tplink ile networke verebiliyorsunuz. 

TP-Link TL-MR3020 + telekom zte4.5g modem

Gönderildi : 01/02/2018 13:33

(@ugursinansagiroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum 🙂 istediğim cevabı sayenizde aldım.

Gönderildi : 07/02/2018 11:46

(@iLYASBAYRAM)
Gönderiler: 165
Reputable Member

Merhabalar, 

Birkaç bin noktada yaptım 🙂 DrayTek 2760 ile tek USB, DrayTek 2860/2925 modelleri ile çift USB kullanabilirsiniz. Bant genişliği yönetimi ve QoS yapısı olduğu içinde kontrollü bir yapı kurabilirsiniz.

Merhaba Ertan Bey, Draytek 2860 ile uyumlu usb modemler hangileri?

Gönderildi : 21/02/2018 22:45

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

merhaba ;

Detaylı liste aşağıdaki linktedir.

https://www.draytek.co.uk/download/support/DrayTek_USB_Modem_Support_221117.pdf

Gönderildi : 26/02/2018 18:10

Paylaş: