Forum

Kerberos armoring -...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kerberos armoring - Flexible Authentication Secure Tunneling (FAST) Nedir?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Flexible Authentication Secure Tunneling (FAST), Windows Server 2012 ile beraber gelen Kerberos yeniliklerinden biridir. Bu yenilik sayesinde KDC ile Kerberos client arasında güvenli bir tünel kurulur. Bu özellik Server 2012 de Kerberos armoring olarak uygulanır ve sadece authentication service (AS) ve ticket-granting service (TGS) değişimlerinde geçerlidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/06/2015 14:53

(@yukselyilmaz-2)
Gönderiler: 1
New Member

Flexible Authentication Secure Tunneling (FAST), Windows Server 2012 ile beraber gelen Kerberos yeniliklerinden biridir. Bu yenilik sayesinde KDC ile Kerberos client arasında güvenli bir tünel kurulur. Bu özellik Server 2012 de Kerberos armoring olarak uygulanır ve sadece authentication service (AS) ve ticket-granting service (TGS) değişimlerinde geçerlidir.

Domain Functional Level ve DC ler Windows Server 2012 kullanıcı bilgisayarları Windows 8 olmalı

Gönderildi : 30/06/2015 18:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Evet, gereksinimleri yazmamıştım, malum konu hakkında yazılacak çok şey var, amacım burada insanların bu kavramın ne olduğunu öğrenmesiydi 🙂 aksi durumda makale yazıyorum zaten 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2015 20:36

Paylaş: