Forum

MSL 2024 FC tape li...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MSL 2024 FC tape library kurulumu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
604 Görüntüleme
(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Tape library kurulumu için yardımınıza ihtiyacım var beni yönlendirirseniz çok memnun oludurm

yapım şu şekilde

p200 G3

2 HP DL385 g8

ve MSL 2024 FC library

ve SAN switche sahibim

DL 385 cihazımda VMware 5.0 yüklü ve databaseleri P2000 üzerinde bütün cihazlar FC ile SAN switchime bağlılar

MSL 2024 nasıl konf. etmeliyim ki VMware üzerine yüklü bir sanal bilgisayardan yedek alabileyim.

böyle birşey mümkün müdür beni yönlendirebilir misiniz ?

iyi çalışmala,r

sefa

Gönderildi : 19/09/2014 19:52

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Sefa bey merhaba,

Tape cihazını tam olarak kullanabilmek için öncelikle VMware ve tape cihazı desteği olan bir yedekleme programına ihtiyacınız var. (VMware yedeği alabileceğiniz için vmware desteği dedim). Elinizde bir yedekleme programı yok ise bu cihazı kullanabilmeniz pek mümkün değildir.

Saygılarımla.  

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2014 15:15

(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Recep Bey,

cevabınız için teşekkür ederim, vmware yedeğini almayacağım üzerinde kurulu olan windows hostların yedeklerini alabilmem içinde VMware destekli bir yazılıma ihtiyacım olacak doğru mudur ?

selamlar,

sefa

Gönderildi : 22/09/2014 15:24

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Sefa bey,

Neyin yedeğini alacağınız önemli değil, bu cihazı kullanabilmenizi için tape cihazı desteği hatta mümkünse elinizdeki cihaza detek verdiğine emin olduğunuz bir yedekleme yazılımına ihtiyacınız var.

Yedekleme sistemini nasıl kuracağınıza istinaden yedekleme yazılımı ihtiyacıda ortaya çıkacaktır. Sanal sunuzuları sanal olarak yedekleyip geri dönecek bir yazılım arıyor iseniz VMware ortamının yedeğini diske ve tape'e alabilen sanallaştırma desteği olan bir yazılıma ihtiyacınız var. Yok ben sanal sunucular üzerindeki uygulamanın datanın yedeğini direk sanal sunucu ile iletişime geçip alacağım derseniz o uygulama veya işletim sisteminin yedeğini alabilen bir yedekleme yazılımına ihtiyacınız vardır.

Yani kısaca neyi nasıl yedeklemek istiyorsanız once onu ortaya çıkarıp yedekleme yazılımının araştırmasına alımına karar vermelisiniz.   

Saygılarımla.  

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/09/2014 18:43

Paylaş: