Forum

Excele dış veri al ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excele dış veri al ile winnerdan veri almak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
660 Görüntüleme
(@AsgardWodan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle bu siteyi bulduğum için kendimi kutluyorum 🙂 Sonra sizin gibi değerli insanları yardımlarınız için kutluyorum,

Benim sorum şu çalıştığım iş yerinde müdürlerim bir rapor istiyor ve bunu acess kullanarak yapıyorlar winnerdaki verileri acess yardımıyla excel dosyası üzerine aktararak bir rapor oluşturuyorlar ancak o  kadar karmaşık ki, Ben yeniden bir rapor oluşturmak istiyorum ve verileri excelde dış veri al yöntemiyle ana makinada bulunan winner programına bağlanarak direk excele almak istiyorum bu mümkün mü mümkünse nasıl bir yol izlemeliyim açıkcası çok bir bilgim yok ama hızlı öğrenirim ve araştırmacıyım yardımlarınızı bekliyorum 🙂

Gönderildi : 06/08/2009 14:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Wınner Sql tabanlı ise bu  mumkun. Ama Database içerisinde bulunan hangi tablo hangi verileri barındırıyor iyi bilmeniz gerekiyor( Tabiki biraz da sql query komutlarını bilmeniz gerekiyor ).Yapılışı ile ilgili aşağıda linki veriyorum.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/115737.aspx

Gönderildi : 06/08/2009 15:34

(@sabriyilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member

Merhaba,

Kusura bakmayın yazdığınızı pek anlayamadım, neden dış veri al gönder ile Excel'e aktarıp rapor oluşturuyorsunuz? Birleştirilmiş makro bir rapor mu bu?

Gönderildi : 07/08/2009 18:03

(@AsgardWodan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Asıl siz kusura bakmayın, tam açıklayıcı olamamış olabilirim , yani yapmaya çalıştığım dış veri al ile winnerdan alacağım verileri kullanarak hazırlayacağım mukayeseli bir rapor olacak excelde oluşturacağım bir makro ile hem winnerdan aldığım verileri hem diğer programdan aldığım verileri kullanarak oluşturacağım raporu bunlar aynı zamanda karşılaştırmalı bir rapor olacak

Gönderildi : 07/08/2009 21:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Asıl siz kusura bakmayın, tam açıklayıcı olamamış olabilirim , yani yapmaya çalıştığım dış veri al ile winnerdan alacağım verileri kullanarak hazırlayacağım mukayeseli bir rapor olacak excelde oluşturacağım bir makro ile hem winnerdan aldığım verileri hem diğer programdan aldığım verileri kullanarak oluşturacağım raporu bunlar aynı zamanda karşılaştırmalı bir rapor olacak

Yukarıda bahsetmiş olduğum işlem aşamalarını yaparak ve biraz query komutlarını kullanarak raporunuzu olusturabilirsiniz.

Gönderildi : 08/08/2009 14:00

Paylaş: