Forum

Acronis true image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis true image 9 server i vistadan kaldıramıyorum

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
856 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Vista home premium a acronis 9 server kurdum image almak için ( Bu versiyon uygun mu bilmiyorum?) imaj alırken disk okuma hatası verdi. Neden vermiştir böyle bir hadiseyle karşılaşan var mı? Daha sorna acronis 10 home kurdum oda disk okuma hatası verdi %3 e gelince. Daha sonra acroniz 10 home i kaldırdım. Kalktı ama acronis 9 server i kalldırınca mavi ekran geliyor ve makine açılmıyor. düzeltme cd leri ile geri yükleme yapınca açılıyor. Neden olabilir? 

Gönderildi : 19/09/2008 19:15

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

Acronis 9 server , Serverların imajını almak içindir. vista için size önerim Acronish Workstation dır. birde onunla dener misiniz ?

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/09/2008 19:31

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ek olarak Vista için Acronis True Image 10 Home ve üzerini kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 19/09/2008 19:36

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Hocam teşekkür ederim,

Acronis 9 u neden kaldıramıyorum? ayrıca full disk image alırken neden disk okuma hatası verir? 

Gönderildi : 19/09/2008 19:41

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Vistada mı full disk imge almaya çalışıyorsunuz? Şayet öyle ise vista 9 versiyonunu desteklemediği içindir. Kaldırma esnasında aldığınız hata tam olarak nedir?  Your Uninstaller ile kaldırıbilirsiniz.

Gönderildi : 19/09/2008 19:45

(@murataydin)
Noble Member

Neden Kaldıramadıgınız sorusuna burdan cevap vermek güç Disk okuma hatası ise Diskte bad Sector olabilecegi kuskusu uyandırdı bende.

Güvenli Modda acıp kaldırmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 19/09/2008 19:58

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

full image almaya çalışıyordum. bende desteklemediğini düşünüp acroniz 10 home u kurdum oda disk okuma hatası verdi. sonra acronis 10 home i kaldırdım kalkdırıldı. acronis 9 serveri kaldırıyorum kaldırılıyor daha sorna makine açılmıyor mavi ekran çıkıyor ve restleniyor güvenli moddada açılmıyor. 

Gönderildi : 19/09/2008 21:00

(@murataydin)
Noble Member

Diskinizde Problem olabilir. size önerim;

HDDBadSectorRepair 1.5  programı ile Sector taraması yapmanız ardından İşletim Sistemini tekrar kurup Acronish True İmage Workstation ile image almanız. bende vista kullanıyorum ve şu ana kadar problem yaşamadım bu programla.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/09/2008 00:28

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

HDDBadSectorRepair 1.5 hocam bu program vistayı desteklemiyor gibi. en azında özelliklerinde vista işletim sistemi yok. yanılıyormuyum? Eğer desteklemiyorsa başka bad sector temizleme programı mevcut mu bildiğiniz?

Gönderildi : 20/09/2008 14:05

(@murataydin)
Noble Member

Merhaba;

http://bad-sector-cleaner.qarchive.org/

yukarıdaki adreste verilen herhangi bir clenaer ı deneyebilirsiniz

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/09/2008 14:12

Paylaş: