Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Snapshot silme ve birleştirme işlemleri

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,262 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar ,

Örnek bir senaryoda 3 tane snapshot noktamız olduğunuz düşündüğümüzde ve ben bu snapshot ları sondan başa doğru sırayla sildiğimde silme sonrasında sanal makinayı ilk kapatışımda bir merge işlemi olduğunu öğrendim.Aksine bu snapshotlardan kurtulmak istediğimde birleştirme işlemi yani merge olmadan bunları silme şansım yokmu?

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 13/06/2014 17:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba her snapshotta yeni bir disk oluşturulur ve sistem bunların üzerinden ilerler. Bu nedenle sildikten sonra mimari gereği merge yapması mantıklı neden böyle bir senaryoya gereksinim duyuyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/06/2014 01:14

Paylaş: