Forum

Office 365 outlook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 outlook sertifika hatası

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,453 Görüntüleme
(@sertacunal)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Microsoft tarafından hizmet aldığımız Office 365 uygulaması üzerinden Office 2016 uygulamasında Sertifika uyarısı alıyoruz ve bu uyarıyı tüm kullanıcılarım almaktadır. Konuyla ilgili destek talebi oluşturdum fakat yardımcı olunamadı. Hosting hizmeti aldığım firma ile görüştüm onlarda yardımcı olamadı. Microsoft konuyla ilgili 2 işlem yaptırdı bunlar;

1) Buradaki makaleden ilgili işlemleri yaptım.

2) Regedit üzerinden  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\AutoDiscover

ExcludeScpLookup=dword:1
ExcludeHTTPSRootDomain : 1
ExcludeHTTPSAutodiscoverDomain : 1 

bu kayıtları oluşturdum. Fakat çözüm olmadı.

Hosting hizmeti aldığım firmadan dns ayarlarını tekrar yaptırdım. Yine çözüm olmadı. Aldığım uyarı ekran alıntısı aşağıdaki gibidir;

Gönderildi : 23/03/2018 18:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, resimler görünmüyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2018 18:53

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, resimler görünmüyor.

Hakan bey sanırım paylaşım ile ilgili sıkıntı olmuş kusura bakmayın. Şuanda düzelmiş olması gerekiyor.

Gönderildi : 24/03/2018 19:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Makina direk firewall v.s. olmadan nete çıkınca durum nedir? Sanki burada araya farklı bir sertifika girmiş.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/03/2018 19:52

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Makina direk firewall v.s. olmadan nete çıkınca durum nedir? Sanki burada araya farklı bir sertifika girmiş.

Rıza hocam,

Şimdi denedim. Yine aynı uyarıyı verdi. Test etmem gereken bir durum daha söz konusu. O da şimdi aklıma geldi. Acaba domaine dahil olmayan bir makinede durum ne olacak onu merak ediyorum ve birazdan deneyip bilgi vereceğim.

Gönderildi : 24/03/2018 20:05

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Setaç Bey,

Client tarafında aşağıdaki linkte bulunan url ve ip adreslerine erişimde problemin olmaması gerek.

https://support.office.com/en-us/article/office-365-urls-and-ip-address-ranges-8548a211-3fe7-47cb-abb1-355ea5aa88a2

Bilginize.

Gönderildi : 24/03/2018 20:06

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Sertaç Bey,

Ek olarak, aşağıdaki linkten diagnostic tool'u indirip, problemin nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

https://diagnostics.outlook.com/#/

Bilginize.

Gönderildi : 24/03/2018 20:31

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Rıza hocam,

Şimdi denedim. Yine aynı uyarıyı verdi. Test etmem gereken bir durum daha söz konusu. O da şimdi aklıma geldi. Acaba domaine dahil olmayan bir makinede durum ne olacak onu merak ediyorum ve birazdan deneyip bilgi vereceğim.

Rıza Hocam;

Sıfır kurulu windows 10 makineye office 2016 kurulumu yaparak test ettim sertifika hatasını tekrar aldım. Ayrıca makine firewall vs hiçbirşey yok direk olarak türktelekom modeminden çıkış yapmaktadır.

Gönderildi : 24/03/2018 21:52

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sertaç Bey,

Ek olarak, aşağıdaki linkten diagnostic tool'u indirip, problemin nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

https://diagnostics.outlook.com/#/

Bilginize.

Umit bey;

Bahsettiğiniz tool'u yükleyip test ettim fakat başarılı olamadı ve beni office 365 destek ekibine ticket açma sayfasına yönlendirdi. Oraya zaten açmıştım ve yardımcı olamadılar. Ayrıca sıfır kurulu makine ve direkt modeme bağlı makinede sanırım bahsedilen erişimler vardır. Ekstra bir ayar yapmaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

Gönderildi : 24/03/2018 21:54

(@sertacunal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli Çözümpark üyeleri;

Sorunumu çözmüş bulunmaktayım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Sorunum Hosting firmasının Ana kök dizinindeki Sertifikası ile ilgili olduğunu tespit ettim. Belki benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olur yararlanmasını istedim.

• Öncelikle Microsoft Kurumsal tarafından gelen Regedit kayıtları aşağıdaki gibi girilmiştir.;

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\AutoDiscover
ExcludeScpLookup=dword:1
ExcludeHTTPSRootDomain : 1
ExcludeHTTPSAutodiscoverDomain : 1

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Office\16.0\Outlook\HTTP
FailAllCertificateErrorsve=dword:1

• Bir sonraki adım ise Hosting firmasının kök dizin sertifikasını yenileme işlemi

Hosting'te bulunan web sitemi sql'i ile birlikte yedekledim.
Tüm DNS kayıtları ve hosting'i sildim.
15 dakika sonra tüm DNS kayıtlarını ve Hostingi tekrar tanımladım.
DNS kayıtları tam olarak oturduktan sonra(8 saat sonra) web sitesini backup'tan geri yükledim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/04/2018 17:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sizin sorunda dıdısının dıdısı noktasına gelmiş.

Çok saçma bir yerden patlamış.

Sorununuzu çözmenize sevindim.

Çözüm metodu için ayrıca teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/04/2018 18:34

Paylaş: