Haberler

Zoom, Büyük Sanal Etkinlikler İçin Yeni Bir Platform Duyurdu

Yeni Zoom Events, hem bizzat katılım hem de sanal katılım ile dahil olunabilen etkinlikler için tasarlandı

Pandemi döneminin popüler uygulamalarından olan Zoom, gelecekte çıkarmayı planladığı bir platform ile ilgili bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklamada, bu yaz hem bizzat hem de sanal katılım ile dahil olunabilen canlı etkinlikler için yeni bir platform çıkarmanın planlandığı duyuruldu. Zoom Events, tüketicilerin normal hayata dönseler bile dijital platformların sunduğu esneklik ve rahatlığı sürdürmek istedikleri, salgın sonrası bir dünya için geliştirildi.

zoom

Platform, kullanıcıların etkinlikleri yönetmek ve paylaşmak, biletleme ve etkinliğe kaydı özelleştirmek, faturalandırmaya erişimi kontrol etmek, etkinliklere ev sahipliği yapmak, katılımcıları entegre ağ ile bir araya getirmek ve katılım ve gelir gibi etkinlik istatistiklerini izlemek için bir etkinlik merkezi oluşturmasına olanak tanıyacak.

Etkinlik ile ilgli veriler gizli tutulabilecek veya halka açık bir dizinde paylaşılabilecek. Zoom Events, mevcut ücretli Zoom Meetings veya Video Webinar lisansı ile kullanılabiliyor olacak.

Yeni platform, geçtiğimiz yıl içinde kurumsal video konferans uygulaması olmanın çok ötesine geçtiğini gören şirket için beklenen ve doğal bir adım oldu.

Platformun başkanı Wei Li, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Pandeminin başlangıcında, Zoom’un daha önce hiç hayal etmediğimiz şeylerde nasıl kullanıldığına şahit olduk, örneğin aşçılık dersleri veren bir şef veya dersler veren yoga eğitmenleri.”

OnZoom da Zoom Events’e dahil olacak

Bu yeni kullanım alanlarındaki ihtiyaçlara cevap olarak Zoom, girişimcilerin ve içerik oluşturucuların bilet satışlarıyla etkinliklerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için geliştirdiği OnZoom‘u geçtiğimiz yıl beta olarak kullanıma sundu. OnZoom da, yeniden markalaşarak Zoom Events içinde yer alacak.

Zoom Events ayrıca, dahili veya harici etkinlikleri yönetmesi ve barındırması gereken büyük kuruluşlar için de kullanım senaryoları sunacak.

Zoom, araçlarını sanal etkinlikler için uyarlayan tek işbirliği platformu değil. Bu ayın başlarında Cisco, Webex Events’i canlı, büyük ölçekli etkinlikler için daha iyi bir araç haline getirme planlarını duyurmuştu. Geçen yıl ise LinkedIn, LinkedIn Live’ı LinkedIn Events ile birleştirerek yine benzer bir adım attı.

Yine de Li’nin belirttiği gibi, uygulama oldukça yaygın hale geldi. İnsanlar sanal toplantıları, sınıfları ve doğum günü partilerini kolaylaştırmak için video konferans platformunu kullandığından, şirket 2020’de büyük bir popülerlik kazandı. Şirketin 2021 mali yılı sonundaki geliri yüzde 326 artmıştı.

Kaynak: zdnet.com

Diğer haberler

Android 12’nin Açık Beta Sürümü Yayınlandı
Microsoft Teams Kişisel Kullanıma Sunuldu
Microsoft IIS İçin Zafiyet Kodu Yayınlandı – HTTP Protocol Stack RCE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.