Haberler

Zoom 5.11.5 Güncellemesi Yayınlandı

Popüler görüntülü görüşme uygulaması Zoom, Mac bilgisayarlarda geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir zaafiyeti kapatmak için yeni bir güncelleme yayınladı. Zoom 5.11.5 güncellemesi tüm kullanıcılar için indirilebilir durumda.

Zoom

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Zoom uygulamasının MacOS versiyonunda geçtiğimiz hafta bir güvenlik açığı tespit edildi. Mac güvenlik araştırmacısı Patrick Wardle tarafından geçtiğimiz Cuma bir konferansta açıklanan zaafiyet, işletim sisteminin kontrolünün kötü niyetli kullanıcılar tarafından ele geçirilebilmesini konu alıyordu. İlgili habere ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz: Zoom’da Büyük Güvenlik Açığı Bulundu!

MacOS için Zoom güncellemesi yayınlandı

Zoom, zaafiyet konusunda hızlı bir geliştirme hazırlayarak bugün yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan 5.11.5 güncellemesi, .pkg güncellemesi için lchown çağırarak extra bir güvenlik önlemi sağlıyor ve zaafiyete son veriyor.

MacOS’ta Zoom güncellemesi nasıl yapılır?

Mac işletim sistemine sahip cihazınızda Zoom 5.11.5 güncellemesini yapmak için Zoom uygulamasına giriş yapın. Sol üst kısımda yer alan Zoom.us menüsünü açın. Açılan menüde Güncellemeleri görün butonuna tıklayın. Uygulama güncel sürümün ve sürüm notlarının yer aldığı sayfayı açacaktır. Bu sayfa üzerinden Güncelle butonuna tıklayarak Zoom 5.11.5 güncellemesini tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: The Verge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu