Haberler

Yeni Nesil Video Akış Platformu Gain 30 Aralık’ta Açılıyor

Yeni nesil video akış platformu olarak izleyiciye eğitici ve eğlendirici videolar sunan içerik platformu Gain, 30 Aralık’ta yayına başlıyor.

gain 30 aralık'ta yayına başlıyor
Gain 30 Aralık’ta yayına başlıyor.

Gün geçtikçe oyuncuların çoğaldığı ve ciddi sermayenin gerektirdiği video yayın akış platformları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Mevcut video akış platformlar olarak BluTV, Netflix, Mubi, puhutv ile beraber son olarak Prime Video’da eklendi. Yakın zamanda ise birçok Youtube içerik üreticileri ve sosyal fenomenlerle anlaşma sağlayan Acun Ilıcalı’nın faaliyete geçireceği platform olan Exxen dahil olacak.

30 Aralık’ta faaliyete başlayacak olan Gain ise yukarıda bahsettiğimiz platformlardan ayıran özellikleriyle karşımıza çıkıyor.

Kısa içerikleriyle yeni bir soluk: Gain

Uygulamanın odak noktası kişiye özel yayın akışı ile eğitici kısa videolar. Gain’de yerli yabancı içerikler olmak üzere mini diziler, festival filmleri, kısa metrajlı film ve diziler sunulacak. Tüm bunları kendi algoritmasıyla sizlere sunuyor. Uygulama belirleyeceğiniz süreye uygun, izleme alışkanlığınıza göre özel içerikler sunarak bir nevi içerik asistanlığınızı üstlenecek.

Bu odak noktasının yanında bireysel canlı yayınların büyük kitle topladığı bu dönemde spor, eğlence, oyun, kültür gibi alanlarda anlık canlı yayınlar sunacak.

Kurucusu başarılı iş insanı Gözde Akpınar

Eski Filli Boya Yönetim Kurulu Başkanı olan başarılı iş insanı daha önce yaptığı yardımlarıyla biliniyor. Başarılı bir eğitim geçmişi bulunan Akpınar, 2019 Nisan ayında yönettiği şirketi Japon ortaklarına satarak Gain Medya’yı kurdu. Başarılı iş insanın Exxen’e karşı erken adım atması, kişiye özel ve kısa içerikler sunması bakımından nasıl etkileşim sağlayacağını zamanla göreceğiz.

Uygulamayı 30 Aralık‘tan itibaren App Store ve Google Play Store’dan indirilebilirsiniz.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu