Haberler

Xiaomi, Ekranının Dört Kenarı da Kavisli Olan Konsept Telefonunu Tanıttı

Xiaomi, tanıttığı yeni konsept telefon ile şirketin geleceğine dair ipuçları veriyor. Çerçeve yok, bağlantı noktası yok, düğme yok.

Xiaomi, en son telefon konseptini duyurdu: “dört yanı kavisli şelale ekran”. Firmanın konsept telefonu için herhangi bir isim duyurmadı. Kavisli ekran özelliği kimi telefonlarda hali hazırda bulunan bir özellik. Ancak bu telefonlarda sadece ekranın sağı ve solunda kavisler bulunuyor. Yeni konsept telefonda ise bu kavisler telefonun her kenarında bulunmakta. Bu da, telefonda herhangi bir buton ya da bağlantı noktası bulunamayacağı anlamına geliyor. Xiaomi, bunun “ekranın sınırlarını sonsuza kadar genişletmek” ve “gerçek, bağlantı noktası içermeyen tek parça bir tasarım” sağlamak için tasarlandığını söylüyor.

Bu tasarım ile birlikte akla gelen ilk sorulardan biri ise, telefonun tam köşe noktalarında nasıl bir tasarım yapılacağı. Tanıtım videosuna göre Xiaomi, ekranı köşe noktalarını kapsamayacak şekilde tasarlamış. Yani, telefon tamamen sonsuz ekran tasarımına sahip değil. Bu tasarımın daha mütevazi şekline başta Samsung Galaxy ailesinden olmak üzere kimi telefonlardan aşinayız. Ancak bu tasarımın seveni olduğu kadar sevmeyeni de var.

Firma henüz, cihazı fiziksel olarak gösterme yoluna gitmedi. Bu durumun ürünün duyurulmasının yaratabileceği potansiyel etkiyi düşürmesi kaçınılmaz. Ancak firmadan bir yetkili teknoloji basınına yaptığı açıklamada telefonun kullanıma hazır olduğunu belirtti. Xiaomi’ye göre ekran “cam bükme ve laminasyon teknolojisindeki sayısız atılımın” sonucu. Aynı zamanda da “46 çığır açan patentin toplamını temsil etmekte.”

Xiaomi üst üste inovatif duyurular yaptı

Çinli firma, geçen hafta “tamamen” kablosuz olan şarj teknolojisi “Mi air charge“ı duyurmuştu. Xiaomi ayrıca 2019’da da, neredeyse tüm cihazı saran bir ekrana sahip olan Mi Mix Alpha telefonunu duyurmuş, ancak hiçbir zaman satışa çıkarmamıştı. Bu son konseptin de aynı kadere mahkum olarak hiçbir zaman satışa çıkmama ihtimali bulunuyor.

Xiaomi, 8 Şubat Pazartesi tarihinde uluslararası bir duyuru daha yapacak. Firma bu duyuru ile amiral gemisi olan Mi 11 ailesini dünyaya tanıtacak.

tanıtım videosu

Kaynak: theverge.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Telegram’dan Whatsapp Verilerini İçe Aktarma Aracı
Google, Aktif Olarak Kullanılan Bir Sıfır-Gün Açığını Kapattı
Instagram Silinen Gönderileri Kurtarma Özelliğini Getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.