Haberler

Xbox Oyuncuları Arkadaşlarının Klip ve Ekran Görüntülerinden Oyun Başlatabilecek

Microsoft Xbox için bulut oyunculuğa dayanan kullanışlı güncellemeler yayınlıyor. Son gelen güncellemeler ile oyunlara geçiş yapmak için yeni bir yönteminiz olacak. Arkadaşınız bir ekran görüntüsü ya da oyun klibi paylaştığında, bilgisayarınız ya da mobil cihazınızdan oyna düşmesine basarak oyuna geçiş yapabileceksiniz.

Söz konusu özellik bulut oyunculuk üzerine kurulu olduğundan kullanmak için bir Xbox Game Pass Ultimate üyeliğine ihtiyacınız olacak. Game Pass’in daha ucuz olan normal sürümü, bulut oyunculuk özellikleriyle gelmemekte.

Xbox’ın bu özelliğe yaklaşımı Stadia’nın State Share özelliği gibi değil. Stadia’da destekleyen oyunlarda arkadaşınıza doğrudan o an, kaldıkları yerden katılabiliyorken, Xbox’daki sadece bulut üzerinden oyunu açmaya yarıyor.

Xbox’a gelen yeni özellikler arasında parti konuşmaları için ses bastırma özelliği de bulunuyor. Microsoft özelliğin kontrolörden gelen klik seslerini, nefes alış verişiniz ve arkaplan gürültülerini bastırabildiğini açıklıyor.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.