Haberler

PS5 Güncellemesi 1440p Çözünürlük Desteği ve Daha Fazlasıyla Geliyor

Sony’nin global yayınladığı en son Playstation 5 güncellemesi ile konsola resmi 1440p video çıkış desteği geliyor. Özellik ilk olarak temmuz ayında test edilmişti. 1440p desteği ile oyuncuların artık daha az keskin 1080p ve talepkâr 4K arasından yeni bir seçeneği olacak. Özellik 1440p destekli (2560×1440) PC monitörleri kullanan oyuncular açısından faydalı faydalı olacak.

Sony’nin açıklamasına göre monitörünüzün 1440p/60Hz ya da 1440p/120Hz desteklemesi gerekiyor. Ana menünün ayarlar kısmından, Ekran ve Video seçilerek çözünürlük ayarlarına ulaşılabiliyor. Buradan “1440p Çıkışı Test Et” denilerek, monitörünüzün özelliği detekleyip desteklemediğini görebiliyorsunuz. 1440p desteği “değişebilir tazeleme oranı” özelliğini kapattığı için oyunlarda kırılan görüntüler oluşması olasılığı da mevcut.

Güncelleme ile birlikte aynı zamanda oyunları klasörleyebildiğiniz Gamelists geliyor. 15 adet oyun listesinde 100 kadar oyun sıralanabiliyor. ABD ve İngiltere’de şu an test edilen bir başka özellik ise oyuncuların oyun sırasında sesli komut ile Youtube aramaları yapabilmelerini sağlıyor.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.