Haberler

Windows 11 22H2 Güncellemesi Görev Yöneticisinde Renk Hatalarına Yol Açıyor

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 11 22H2 için KB5020044 güncellemesini yayınladı. Bu son güncellemesinin görev yöneticisinde renk hatalarına yol açtığı açıklandı. Detaylar içeriğimizde.

Windows 11 22H2 Güncelleme Sorunları

Microsoft, 30 Kasım’da Windows 11 22H2 için KB5020044 güncellemesini yayınladı. Yeni güncelleme ile dosya kopyalama sorunlarının ve Nvidia ekran kartı kullanan sistemlerde yaşanan performans sorunlarının giderildiği açıklandı. Aynı zamanda Microsoft OneDrive ve Windows Spot Işığı’nda da bir takım yeniliklere gidildi.

Microsoft’un internet sitesinde bugün 22H2 sürümü için yayınlanan son Windows 11 güncellemesinin bir hataya neden olduğu açıklandı. Microsoft hata ile ilgili şu açıklamalara yer verdi;

“KB5020044 güncellenmesi yüklendikten sonra Görev Yöneticisi, kullanıcı arabiriminde (UI) bazı öğeler beklenmeyen renklerde görüntüleyebilir. Etkilenen cihazlarda Görev Yöneticisi beklendiği gibi çalışmalıdır ancak kullanıcı arayüzünün bazı bölümleri okunamayabilir.”

Windows 11 görev yöneticisi renk hatası çözümü

Windows 11 görev yöneticisindeki bu sorun renk modunu “Özel” olarak seçen bazı kullanıcılarda ortaya çıkıyor. Microsoft yeni güncelleme ile sorunun çözüleceğini belirterek bir geçici çözüm önerisinde bulundu. Görev yöneticisinde sorun yaşıyorsanız Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler seçeneklerini takip ederek Modunuzu Seçin kısmından renk modunu Koyu ya da Açık konuma getirmelisiniz.   

İLGİLİ İÇERİKLER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu