Haberler

Windows 11 21H2 İçin Zaman Doldu, Güncelleme Vakti

Microsoft, Windows 11 21H2 çalıştıran sistemlerin hizmet sonunda zorla güncelleneceğini hatırlattı. Windows 11 21H2 cihazları, 10 Ekim 2023 tarihinden itibaren güvenlik güncellemeleri almamaya başlayacakları için en son güncellemeleri, güvenlik güncellemelerini ve iyileştirmeleri almaya devam etmek için Windows 11 22H2’ye güncellenecekler.

Microsoft, “Sizi korumak ve üretkenliğinizi sağlamak için Windows Güncelleme, hizmet sonuna yaklaşan veya hizmet sonuna ulaşan Windows 11 tüketici cihazları ve yönetilmeyen iş cihazları için otomatik olarak bir özellik güncellemesi başlatacak” dedi ve ekledi: “Bu, cihazınızın desteklenmeye devam etmesini sağlar ve güvenlik ve ekosistem sağlığı için önemli olan aylık güncellemeleri almanızı sağlar.”

Ancak sistemler otomatik olarak yeniden başlatılmayacak ve kullanıcılar Windows 11 2022 güncellemesinin kurulum sürecini tamamlaması için uygun bir zamanı seçebilecekler. Bu, Ekim 2021’de piyasaya sürülen Windows 11 21H2 sürümlerine, Home, Pro, Pro Education ve Pro for Workstations dahil uygulanacak.

Windows 11 22H2, Ekim 2022’den itibaren belirli uygunluk standartlarını karşılayan tüm Windows cihazları için geniş çapta kullanıma sunulmuştu. Sisteminizin en son Windows 11 özellik güncellemesi için uygun olup olmadığını kontrol etmek için Windows 11 özelliklerini ve bilgisayar gereksinimlerini inceleyebilir veya sisteminizin en son Windows 11 özellik güncellemesi sırasında karşılaştığı herhangi bir sorunu çözmeye yardımcı olacak destek belgesi ve adım adım kılavuzunu kullanabilirsiniz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. baba boşta %25 bellek tüketen bir işletim sistemi olurmu yaa kurban olduğum win 7 si gelmedi senin gibi bir işletim sistemi daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu