Haberler

Windows 10’un Sonu İçin Tarih Belli Oldu

Windows’un geleceği konusunda haziranın 24’üne kadar bir fikrimiz olmayacak. Nvidia da, Microsoft da kullanıcıları en son versiyonlara yükseltmeye teşvik ediyor.

Microsoft Windows 10 için bir emeklilik günü belirlemiş gibi gözüküyor. Microsot Windows 10’u desteklemeye, 14 ekim 2025 tarihinde son verecek. Yani yükseltmek için 4 yılınız olacak.

Microsoft söz konusu değişikliği bir destek sayfasında duyurdu. Sayfada da belirtildiği üzere Windows 10 Home ve Pro -makinelere yüklü olarak gelen bu işletim sistemleri- 2015’in haziran ayında piyasaya sürülmüştü. Emeklilik tarihi ise 10. yıldönümünden bir kaç ay sonraya tekabül ediyor. Destek sayfası Windows 10 desteğinin 14 ekim 2025’de kesileceğini belirtiyor.

Nvidia da bir destek sayfasında Windows 7, 8 ve 8.1 için desteği 2021’in ekim ayında keseceğini duyurmuştu. Sonuç olarak bu eski işletim sistemlerine gelecek son resmi güncellemenin tarihi 31 ağustos 2021. Firma odağını Windows 10 ve Windows’un daha sonraki versiyonlarına kaydıracağını açıklamıştı. Bu eski işletim sistemleri 2024’ün eylül ayına kadar kritik güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek.

Şimdi akla düşen soru ise şu: Bu ayın sonunda ne olacak? Yepyeni bir Windows versiyonu mu duyurulacak? Yoksa mevcut versiyona estetik bir makyaj çekilmekle mi yetinilecek? Windows 11 yeni nesil ekranlar ve cihazlar için topyekün yeni bir build mi olacak? Bu soruların cevabını almak için 24 haziran tarihini beklememiz gerekiyor.

Kaynak: gizmodo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.