Haberler

Windows 11 Ekran Görüntüleri Sızdı

Microsoft’un gelecek yeni işletim sistemi Windows 11’in ekran görüntüleri bugün internet üzerinde görüldü. Çinli bir internet sitesi olan Baidu’da ilk defa gözüken ekran görüntüleri, Windows 11 kullanıcı arayüzünü ve Başlat menüsünü gösteriyor. Kullanıcı arayüzü başlangıçta Windows 10X’de gözükene oldukça benziyor. Microsoft Windows 10X’i Windows 11’e odaklanmak için iptal etmişti.

Uygulama ikonları artık Görev Çubuğunun ortasında, yeni Başlat düğmesi ve menü ile birlikte duruyor. Başlat menüsü şu an Windows 10’da gözükenin Canlı Döşemeler olmayan, basit bir versiyonu gibi gözüküyor. Ayrıca pinlenmiş uygulamalar ve Windows 11 cihazları hızlıca yeniden başlatma veya kapatma fonksiyonu da görülebiliyor. Ekran görüntülerinde gözüken işletim sisteminin Windows 11 Pro olduğu onaylanmış durumda.

Microsoft Windows 10X’i iptal etmişken, üzerinde çalışılan özelliklerin Windows 11’e aktarıldığı bariz şekilde görülebiliyor. Windows 10X asıl olarak çift ekranlı cihazlar için dizayn edilmiş, daha sonra iptal edilmeden önce laptoplara kaydırılmıştı. Windows 10X bazı basitleştirilmiş Windows özellikleri içeriyordu ve bu özelliklerin bir kısmı sızan ekran görüntülerinde görülebiliyor.

Microsoft bir süredir Windows 11 ipuçları bırakıyordu. Resmi açıklamanın geleceği 24 haziran etkinliği akşam saat 6’da başlayacak. Etkinlik davetiyesinde 11 sayısına benzeyen bir silüet seçilebiliyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.