Haberler

Dell Technologies, PowerEdge Portföyü İçin Yeni Sunucu Serisini Duyurdu

Dell, 17 yeni sunucusunun önceki sunucu nesline kıyasla %60’a kadar daha fazla enerji verimliliği sağladığını söyledi.

Dell Technologies Çarşamba günü, şirketin bugüne kadarki en yüksek performansı ve önceki sunucu nesline kıyasla %60’a kadar daha fazla enerji verimliliği sağladığını söylediği 17 yeni sunucuyu içeren yeni nesil Dell EMC PowerEdge serisini duyurdu.

Ayrıca, firmadan yapılan açıklamaya göre yeni PowerEdge R6515, 3. nesil AMD EPYC işlemcilere sahip ve bu da büyük veri Hadoop veritabanlarında veri işleme özelliklerini %60’a kadar hızlandırıyor.

Bununla birlikte, 3. nesli yaklaşan Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilere sahip yeni PowerEdge R750, bilgi işlem ağırlıklı iş yüklerinde %43’e kadar daha fazla performans sunuyor. Ayrıca Dell, yeni Dell EMC PowerEdge XE8545 ve R750xa’nın veri yoğun iş yükleri için hızlanma odaklı optimize edildiğini edildiğini söyledi.

Portföy ayrıca, Dell’in uç tabanlı iş yükleri için dayanıklı bir form faktöründe kurumsal performans ve güvenlik sunduğunu söylediği yeni Intel tabanlı PowerEdge XR11 ve XR12 sağlamlaştırılmış sunucuları da içermekte.

Teknoloji devi ayrıca, Project Apex aracılığıyla esnek talebe bağlı fiyatlandırma modelinin yanı sıra çoklu bulut dağıtımları için kontrol katmanı olarak hizmet veren ve Dell tarafından bir servis olarak yönetilen yerinde donanım tedarik eden Dell Technologies Bulut Konsolu’nu da öne çıkardı. Bunun yanında Dell, yeni PowerEdge sunucu serisinin Flex On Demand ile sunulduğunu ve müşterilerin gerçek kullanıma göre ödeme yapmalarına olanak tanıdığını söyledi.

Dell Technologies Altyapı Çözümleri Grubu başkanı ve genel müdürü Jeff Boudreau, yeni portföyleri hakkında açıklama yaptı.

“Veriler her zamankinden daha fazla yerde oluşturuluyor ve kullanılıyor ve kuruluşlar bu veriler üzerinde olabildiğince çabuk aksiyon alma konusunda zorlanmakta. BT’nin geleceği için inovasyon yaparken, altyapının nerede bulunduğundan bağımsız olarak gelişmiş bir otomasyon yapmak zorunluluktur. Yeni PowerEdge sunucularımız, müşterilerin veriyi kavramalarını hızlandırmalarına ve otonom bilgi işlemlere doğru ilerlemelerine yardımcı olmak için üst düzey performans sunar.”

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Google Play, Android Uygulama Geliştiricilerine Yaptığı Kesintileri Azaltıyor
Microsoft, Exchange Zafiyeti İçin Mitigation (Etki Azaltma) Tool’u Yayınladı
Microsoft Mavi Ekran Hatası ile İlgili Acil Yama Yayımladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.