Haberler

Windows 10 KB5006670 Güncellemesi Ağ Üzerinden Yazdırma Sorunlarına Neden Oluyor

Windows 10 kullanıcıları, Windows 10 kullanıcıları, KB5006670 güncellemesi yükledikten sonra geniş ölçekli ağ üzeriden yazdırma sorunları bildirmeye başladı.

Microsoft, salı günü  Ekim 2021 Salı Yaması kapsamında hataları ve güvenlik açıklarını düzeltmek için Windows güncellemeleri yayınlamıştı. KB5006670 güncellemesini yüklediğinden beri, kullanıcılar ağ yazdırma sunucularına yazdıramadıklarını ve bazı kullanıcıların yazdırmaya çalışırken 0x00000709 veya ‘ Öğe bulunamadı ‘ hataları aldığını  bildiriyor.

KB5006670 ağdan yazdırma sorunları nasıl düzeltilir?

Yöntem 1: KB5006670 güncelleştirmesini kaldırın

En yaygın öneri, yükseltilmiş bir komut isteminde aşağıdaki komut kullanılarak yapılabilen KB5006670 güncellemesini kaldırmaktır:

wusa /uninstall /kb:5006670

Bununla birlikte güncellemenin kaldırılması aktif olarak yararlanılan 74 güvenlik açığı için güvenlik düzeltmelerini kaldırılacağı unutulmamalıdır.

Yöntem 2: C:\Windows\System32\Win32spl.dll’yi değiştirin

Win32spl.dll DLL dosyasını Eylül 2021 güncellemelerindeki sürümle değiştirmek.

Yöntem 3: Yazdırma sunucularında yazıcı kuyruklarını yeniden oluşturma

Bazı kullanıcılar yazıcılarını yazdırma sunucusundan kaldırıp yeniden yüklemenin sorunlarını çözdüğünü bildirdi. Yazıcıyı kaldırdığınızda ve yönetici olarak yeniden yüklediğinizde, kuyruklar yeniden oluşturulacak ve potansiyel olarak yazdırmanın yeniden çalışmasına olanak tanıyacaktır.

Yöntem 4: CopyFiles özelliğini yeniden etkinleştirin

Son olarak bazı HP yazıcı sürücüleri Microsoft’un Eylül ayında varsayılan olarak devre dışı bıraktığı CopyFiles özelliğine ihtiyaç duyuyor.

Bu özelliğe hala ihtiyaç duyan kullanıcılar için Microsoft, tekrar etkinleştirmenize izin veren Grup İlkesi sundu.

HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\Printers isimli anahtar CopyFilesPolicy . '1' olarak ayarlandığında CopyFiles yeniden etkinleştirilecektir.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir kaç gündür bu hatayı bende alıyorum güncelleme almış 2 win10 bilgisayar Samsung yazıcıyıyla ağda yazdıramıyor. Ama HP yazıcıyı yazdırıyor. Sorun acaba Samsung yazıcılarlamı ilgili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu