Anasayfa » Windows 10 Güncellemesi İle Flash Player Kaldırıldı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Windows 10 Güncellemesi İle Flash Player Kaldırıldı

Microsoft, Windows 10 için isteğe bağlı küçük bir güncelleme yayınlayarak Adobe Flash Player yazılımını tamamen kaldırdı. Üstelik bu güncelleme, Flash Player’ın yeniden yüklenmesini de engelliyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için isteğe bağlı bir güncelleme yayınladı. “KB4577586” kodlu bu güncelleme, yıl sonu itibarıyla tarihin tozlu raflarına gömülecek olan Adobe Flash’ın sistemden kaldırılıp, bir daha yüklenememesini sağlıyor. Microsoft’un bu hamlesi, Flash’ın ölümünü bir parça daha hızlandırmış olacak.

Windows 10 için Flash desteği bu yılın sonunda resmi olarak sona erecek ve aralık ayına kadar da Internet Explorer 11 ve Edge’in eski sürümüne başka güncelleme verilmeyecek. Google’ın Chrome motorunu kullanan Edge ise Ocak 2021’de Flash desteğini tamamen kaybedecek. Microsoft, Windows 10’a yayınladığı en son güncellemeyi insanların Adobe Flash Player’ın kaldırılmasından dolayı yaşayabileceği herhangi bir problemi test etmelerine ve doğrulamalarına yardımcı olmak için yayınladığını ifade etti.

Bu arada Adobe Flash’a sırtını dönen tek şirket Microsoft değil. Google da konuyla ilgili bir açıklama yaparak, yıl sonu itibarıyla Chrome ile Adobe Flash arasındaki bağı koparacağını açıkladı. Yıllardır, hayatımızın en iç noktasında kendine yer bulmayı başaran Flash’ın geliştiricisi Adobe ise bu yıl içerisinde Flash’ı bitirecek. Şirket, ilerleyen süreçte kullanıcılar için bazı rehberler yayımlayacağını söylüyor.


Kaynak

Microsoft Blog

Bunlarda İlginizi Çekebilir

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Apple, Google’a Rakip Oluyor

PayPal, Kripto Para Alım Satım Hizmetini Başlatıyor

Makaleyi Paylaş

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Global büyüklükte olan Resort ve Şehir Hotellerinde IT Uzmanı, son 8 aydır ise IT Müdürü olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>