Anasayfa » Microsoft Edge Tarayıcısına Dikey Sekmeler Özelliği Geliyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft Edge Tarayıcısına Dikey Sekmeler Özelliği Geliyor

Microsoft’un Chrome tabanlı tarayıcısı, 2020 Ocak ayında ilk sürümü yayına alındıktan sonra yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor.

Microsoft daha önce duyurusunu yaptığı dikey sekmeler özelliğini Dev ve Canary kanalı kullanıcıları için aktif hale getirdi. Bu özellikle beraber tarayıcı penceresinin üzerinde yatay olarak bulunan tarayıcı sekmeleri sayfanın sol tarafında dikey olarak listelenecek.

Dikey sekmeler bölümünde sürükle bırak özellikleri destekleniyor ve tarayıcınızın görünümünü kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz. Fakat hem yatay sekme görünümü hem de dikey sekme görünümünü aynı anda kullanmak mümkün olmuyor.

Eğer Edge için Dev ve Canary kullanıcısıysanız ayarlar menüsündeki görünüm bölümünden dikey sekmeler özelliğini aktif hale getirebiliyorsunuz.


Microsoft’un beklentisi çok sayıda tarayıcı sekmesi açarak çalışan kullanıcılar için bu özelliğin çok daha tercih edileceği yönünde. Google Chrome için benzer özelliği Vertical Tabs eklentisini yükleyerek kullanabilirsiniz.

Kaynak

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>