Haberler

Windows 10, Ekim 2020 Güncellemesi Kullanıma Sunuldu

Microsoft, Windows 10 için bu yılın 2. büyük güncellemesi olan Ekim 2020 güncellemesini (20H2) kullanıma sundu.

Microsoft, Windows işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Yılda iki kez büyük güncelleme alacak olan Windows 10, bu yılın son güncellemesi olan Ekim 2020 (20H2) güncellemesi, dağıtılmaya başlandı.

Windows 10 Ekim 2020 (20H2) Güncellemesi

Windows 10, bu yeni güncellemede bazı özellik iyileştirmeleri, Microsft Edge tarayıcısı üzerinde bazı güncellemeler, ve Başlat menüsünde bazı tasarım değişikliğine gitti.

Güncellemenin özellikleri ise şu şekilde;

Microsoft Edge
  • Alt + Tab Fonksiyonu ile web sekmelerinde gezinme
  • Web sitelerin görev çubuğuna sabitleyebilme
Başlat Menüsü

Başlat menüsü artık daha akıcı bir tasarıma sahip. Yeniden tasarlanan bazı uygulama simgeleriyle birlikte, tek tip simgelere geçiş yapıldı.

Düzgün Ayarlar

Ayarlar,  güvenlik ve cihaz ayrıntılarına erişmek için daha düzenli bir yer olmaya devam ediyor. Ayrıca artık Ayarlar> Sistem> Ekran, Gelişmiş görüntü ayarları’na gittiğinizde ekranınızın yenileme hızını değiştirebilirsiniz.

2’si 1 Arada Cihazlar

2’si 1 arada cihazlar artık, klavyeyi çıkardığınızda tablet moduna geçmenizi isteyen bildirim olmadan varsayılan olarak yeni tablet deneyimine doğal olarak geçiş yaparak iş akışınızı sürdürmenize yardımcı oluyor.

Dikkat Çekici Bildirimler

Bildirimlerin üst kısmındaki yeni uygulama logoları artık kimden olduklarını belirlemeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Ticari ve Eğitim Müşterileri İçin Güncellemeler

Daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimine ek olarak, ticari ve eğitim müşterileri de gelişmiş güvenlik ve yönetime sahip. Yeni güncelleştirme; Mobil Cihaz Yönetimi, daha ayrıntılı denetim, gelişmiş oturum açma güvenliği ile daha güçlü oturum açma koruması ve hem Microsoft Edge hem de Office için sanallaştırma tabanlı güvenlik içeriyor.

Daha Basit Cihaz Yönetimi

Mobil Cihaz Yönetimi, artık yöneticilere şirket içi Grup İlkesi ile aynı seçenekleri sunan bir Yerel Kullanıcılar ve Gruplar ilkesi içermektedir.

Daha Güvenli Biyometrik Oturum Açma

Gelişmiş oturum açma güvenliği ile Windows Hello, artık bir kullanıcının biyometrik kimlik doğrulama verilerini koruyan, izole eden ve güvence altına alan belirli parmak izi ve yüz sensörleri için sanallaştırma tabanlı güvenlik için ek destek sunuyor.

Daha Güçlü Uygulama Koruması

Windows Defender Application Guard, artık benzersiz bir donanım yalıtım stratejisiyle Microsoft 365’in yanı sıra Microsoft Edge’nin korunmasına yardımcı oluyor . WDAG, sanallaştırılmış bir ortamda güvenilmeyen kaynaklardan siteleri ve Office dosyalarını açarak kurumsal verilerin korunmasını sağlar.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu