Haberler

Windows 10 21H2 Kasım Ayında Release Oluyor

Microsoft, bir sonraki Windows 10 sürümü olan Windows 10 21H2’yi Kasım 2021’de piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Şu an için sürüm önizleme kanalında ulaşılabilir durumda.

Windows 10 21H2 güncellemesi, Windows Update’teki “seeker” deneyimi aracılığıyla Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update’den isteğe bağlı bir güncelleme olarak sunuluyor. Windows insider program ekibi kıdemli program yöneticisi Brandon LeBlanc, “Windows 10 Kasım 2021 Güncelleştirmesini (Windows 10, sürüm 21H2) yayınlanmak üzere hazırlıyoruz” dedi.

Microsoft’tan John Cable, Temmuz ayında yaptığı açıklamada , “Windows 10 sürüm 21H2, üretkenlik ve güvenliğe odaklanan geri bildirimlere dayalı olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya öncelik verilen kapsamlı bir dizi özelliğe sahip olacak” dedi.

Windows 10 21H2’e eklenecek yeni özellikler şöyle:

  • Gelişmiş Wi-Fi güvenliği için WPA3 H2E standartları desteği.
  • Windows Hello for Business, basitleştirilmiş parolasız dağıtımları desteklemek ve birkaç dakika içinde dağıtımdan çalıştırma durumuna ulaşmak için bulut güveni adı verilen yeni bir dağıtım yöntemi sunar.
  • Makine öğrenimi ve diğer yoğun bilgi işlem iş akışları, Linux, Windows Alt Sisteminde (WSL) ve Windows üzerinde Linux için Azure IoT Edge (EFLOW) dağıtımlarında GPU işlem desteği.

Ancak bugün LeBlanc, “Microsoft’un hala Windows Hello for Business bulut dağıtım yöntemini sonlandırdığını ve daha sonra aylık bir güncelleme ile başlatılacağını” söyledi.

Windows 10 21H2, Home ve Pro sürümleri için 18 ay, Enterprise ve Education sürümleri için 30 ay destek alacak. Son Windows 10 21H2 derlemesini test etmek için Windows Insider Programına katılmak istiyorsanız,  burayı tıklayabilirsiniz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu